Jak podłączyć 2 mikrofony do komputera

Witam. Jak podłączyć 2 mikrofony do komputera? Gdy podłączam na płycie głównej to nie mogę w sterownikach ustawić obu otworów na mikrofon, a przedniego panelu nie wiem czemu mi nie wykrywa. Mam podpięte kable do wtyczek na mobo o nazwie “f panel”. Moja płyta to gigabyte ga-h55m-s2h rev.1.0 :? chodzi mi o to żeby grać w UltraStar Deluxe we 2 osoby, więc spróbowałem też podpiąć przez rozgałęziacz minijack taki jak na zdjęciu: http://rad-sat.home.pl/sklep/images/lar … reo_02.JPG i myślałem że może się uda ustawić jeden mikrofon na lewy kanał a drugi na prawy kanał, ale chyba taki rozgałęźnik nie działa jako stereo. Ma ktoś jakieś propozycje?

najprostsze rozwiązanie? kupić drugą kartę dźwiękową albo dwa mikrofony na usb

A tak żeby nie wydawać kasy?

Takiej przejściówki która by miała z jednej strony wtyczkę stereo a z drugiej dwa gniazda mono (jedno przekierowane na lewy kanał a drugie na prawy) to nie widziałem ale łatwo coś takiego zrobić.

Jak się na tym nie znasz lub nie chcesz się bawić w “zrób to sam” to mogę ci coś takiego za kilka zł wykonać.

Ale może się okazać że twoja karta dźwiękowa jest tak zrobiona że i tak oba kanały (lewy i prawy) są zmostkowane jako wejście mono i wtedy taka przejściówka ci nic nie da.

Wtedy można jeszcze podłączyć pod gniazdo “Line In” (ono na 100% jest stereofoniczne) i chyba wtedy by trzeba było jeszcze dodatkowo użyć jakiegoś przedwzmacniacza mikrofonowego żeby nie było za cicho.

W kwestii przedniego panela to dość znany problem z płytami Gigabyte układami dźwiękowymi Realtek - jak wkładasz wtyczkę to sterownik pokazuje że właśnie ją wyjąłeś, u mnie też tak jest.

Ja se z tym radzę wyłączając w sterowniku wykrywanie przedniego panela i ustawiając ręcznie funkcje poszczególnych gniazd przedniego panela.

Chyba że fizycznie nie masz tych gniazd z przedniego panela podłączonych do płyty.

Płyta główna :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2h_10.html

Wbudowany układ /karta dźwiękowa/ Realtek ALC888B.

Sterowniki :

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Temat : cichy-mikrofon-t401860.html?hilit=problem%20z%20przednim%20panelem%20komputera