Jak podłączyć 3 komputer do sieci

witam serdecznie forumowiczów . mam pytanie jak podłączyć3 komputer do sieci za pomocą kabla ??mam już laptopa podłączonego bezprzewodowo i 2 laptopa podłączonego po kablu i teraz właśnie nie wiem jak podłączyć 3 żeby sieć dzialała na wszystkich dziękuje z góry i pozdrawiam

Tak samo jak podlaczales 2 poprzednie . Sprawdz konfiguracje sieci , ustawienia rutera , switcha i zgodnie z tym ustaw 3 komputer .Pozniej sprawdz ustawienia grupy roboczej wykonaj jej konfiguracje zrestartuj komputer i bedzie działac

ale adresy IP się nie będą “gryzły”??

Nie, DHCP przypisze kolejny (nieużywany) adres.

ale ja mam połącznie na TCP/IP

No, a co to ma do rzeczy?

TCP/IP - zbior protokolow sieciowych , bez tego nie mial bys dostepu do inetrnetu wiec dobrze ze masz tcp/ip .

Napisalem posprawdzaj ustawienia i dopiero wtedy zadaj konkretne pytanie.

Odnosząc się do tego co napisał @Noea

Przede wszystkim sprawdź czy nie masz filtrowania Mac’a. Jeśli nie, po prostu podepnij komputer, DHCP samo przypisze nie używane ip (w sieci wewnętrznej). Jeżeli masz filtrowanie Mac’a, musisz dodać odpowiednia regułę, pozwalającą trzeciemu komputerowi korzystać z sieci. A co do grupy roboczej, to musi być taka sama, jak chcesz mieć LAN.

a jak dodać tą regułkę żeby przypisać 3 kompterowi korzystanie z sieci ?

A masz filtrowanie na MAC’u? Tak jak przypisałeś pozostałym. Jeśli nie przypisywałeś - to prawdopodobnie nie masz filtru MAC. Włącz ten komputer do sieci przede wszystkim.