Jak podłączyć alarm do płyty głównej

Witam mam problem z podłączeniem tak zwanego alarmu który informuje o przegrzaniu procka.A zaczęło to się od tego że gdy czyściłem komputer w środku przez przypadek wypiął mi się alarm.Wiem ze on ma wejść w dolne wejście ale nie wiem dokładnie.Poniżej podam link jak moja karta graficzna wygląda i jeżeli by ktoś mógł to proszę zedytować to zdjęcie i zaznaczyć np w Paincie gdzie mam wpiąć ten alarm.Aha jakby coś moja karta graficzna to Asus m3a.

Link do fotki:http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&sa=N&tbm=isch&tbnid=A6zkdKwH2vOQLM:&imgrefurl=http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-m3a-79-326683.html&docid=H3jVhGXJfhHQJM&imgurl=http://m3.agitomedia.pl/image/700x700/0/plyty-glowne/asus-m3a.119381.2.jpg&w=640&h=481&ei=b5L5T_TBLc3jtQaV2fz1BQ&zoom=1&iact=rc&dur=188&sig=113465154264369407572&page=1&tbnh=156&tbnw=218&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:13,s:0,i:112&tx=127&ty=65&biw=1280&bih=862

PS:Mam wielkie pytanie do was a chodzi o moją kartę graficzną GF 8600GT.Przeczysciłem ją dokładnie i nałożyłem pastę termoprzewodzącą Revoltec Thermal Grease Diamond.Karta strasznie się nadal grzeje a pomimo nałożenia pasty i przeczyszczenia dokładnie wentylatora karta w spoczynku osiąga temperaturę 55 stopni.To samo mam z procesorem AMD athlon x2 64 4800 2,5HGz ten sam problem wszystko ładnie zostało wyczyszczone i nic nadal temperatura wysoka która sięga 70 stopni w spoczynku. A pomimo że otworzyłem boczną obudowę komputera.

Dodane 08.07.2012 (N) 15:09

PS: Nie wiem co się dzieje od dwóch dni z komputera zaczyna wydostawać się specyficzny zapach według mnie nie jest to jakiś zapach palącego się czegoś czy coś.A wręcz przeciwnie wydaje mi się ze to zapach nowości czy coś w tym stylu.

Odpowiem na temat przegrzewania i czyszczenia…

Jak zdjąłeś chłodzenie z procka to rozczepiłeś radiator z wiatraczkiem? jeżeli nie to pod nim masz syf który blokuje przepływ powietrza…

Jeżeli rozłączyłeś radiator z wiatraczkiem to czy pasty nie nałożyłeś za dużo?

hahaha ten zapach nowości to pewnie zapach nowej pasty która musi się wygrzać… ale jeżeli aż tak czujesz to pewnie za dużo jej nałożyłeś i Ci się dlatego grzeje… zapach nowości :lol: :lol: :lol:

A czasami jeżeli za dużo się pasty nałoży to ona powinno się samo rozłożyć tyle ile trzeba?Czy po zamontowaniu radiatora z wentylatorem do płyty głównej nie powinien ‘‘wypłynąć’’ nadmiar pasty?. Wentylator rozszczepiałem z radiatorem :wink:

jak nałożyłeś rzeczywiście grubo to wypłynie ale pod radiatorem i tak zostanie za gruuubo…

pasty nakładasz bardzo małą cienka warstwę, aby dobrze ciepło odprowadzała a nie je blokowała bo jest za grubo

no serio pasty jest bardzo mało.

Być może pasty jest za mało. Na efekt działania pasty trzeba zaczekać. Należy też wziąć pod uwagę, że obecnie panują upały i temperatury wszelkich urządzeń są sporo wyższe. Jeśli chłodzenie jest prawidłowo założone i pasty jest odpowiednia ilość to raczej nie ma czym się przejmować i poczekać poprostu na zimniejsze dni. Czy obserwujesz jakąkolwiek niestabilność komputera przy takich temperaturach jakie są wskazywane ?

no niestety są niestabilności poprzez wysokie temperatury gry zaczynają ciąć.Czym wyższa temperatura tym mniej FPS.Noo ale jak coś to się powstrzymam z grami:).A tak ogólnie to nie widzę żadnych spadków wydajności no oczywiście oprócz gier.Noo ale panowie :smiley: trzeba się cieszyć ze Polacy wygraliii : :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Gram w Max Payna 3 na AMD Athlon x2 3,20Ghz na prawie full detalach, czyli trochę lepszy procesor od Twojego…

Chłodzenie BOX, jest gorąco w pokoju, wentylator osiąga 4600 RPM, temp procka max 67 stopni i nie ma prawa się komp restartować…

To że pasta dopiero co nakładana to i tak nie powinno i nie może kompa restartować :lol:

Ja też mam chłodzenie BOX tyle że wentylator osiąga 2800RPM,

To coś słabo Ci ten wentylator chodzi :lol: