Jak podłączyć antenę wifi do lapka

Chce sobie zwiększyć zasięg internetu w domu mam ale jak wyjdę na podwórko to już nie chciałem zrobić taką antenę http://www.xs4all.nl/~tom1572/ ale zastanawiam się jak ją podłączyć potem do lapka a może macie jakieś sprawdzone poradniki jak zbudować własną antenę bo chyba najlepsza będzie kierunkowa bo wiem gdzie router się znajduje

czy po podłączeniu trzeba jakoś komputer skonfigurować???

i jak sprawdzić o ile mi się zwiększył zasięg???

silayo7.png

szkoda zachodu z robieniem anteny koszt takiej antenki to 40 zł i masz pewnośc że bedzie dzialać. co do podłączenia do laptopa to przez zewnętrzną karte wifi na usb lub pcmcia z zewnętrznym wyjściem na antene, lub jeśli masz AP (najlepsze rozwiązanie) to podłączyć mocniejszą antenę bezpośrednio do AP!

Co do tego to kiepskie ;p

Ja polecam NetStumbler.

Co do anteny to lepiej kupić za jakieś 30zł, 9-12dbi do routera i tam to przymocować, chyba że sie uprzesz to wyjście takie:

Tą antenę musiałbyś zrobić i wyprowadzić od laptopa pigtail(kawałek kabelka i bodajże końcówka UFL żeńska czy męska, w każym razie żeby można było przyłączyć do tego antene) a żeby pigtail wprowadzić nie obejdzie się bez wiertarki i “wiertełka” i klapke od karty wiercisz i wpuszczasz pigtail, przyklejasz od spodu(delikatne jest gniazdko UFL na pigtail, dlatego trzeba dobrze go przykleić, ażeby nie wyrwało kabla) i masz już wyjście na antene.

Właśnie wczoraj kupiłem pigtail za 12zł tylko teraz, otwierać laptopa mogę, ale co do dziurawienia zaślepki to już raczej nie a gwarancja jest i szukam na allegro w miare taniej klapki, założe tą z allegro i przewierce a jakby coś poszło później to zmienie na oryginalną i na gwarancje.

tak tylko ja nie mogę zmienić anteny przy routerze bo mam d linka wag200g acha PENTAGRAM 6122-10 HORNET WI-FI USB 7DBI 1km do tego przenośnej karty będzie dobry??? pomoże cośik

Bolo92 nie mieszaj gościowi bo po postach widać że nie ma bladego pojęcia o sieciach a to co piszesz to juz troche wyższa szkoła =P~ ba nawet nie wie jakie urządzenia ma w domu wag200g to jest linksys a nie d-link!! a co do tej anteny o której piszesz (PENTAGRAM 6122-10 HORNET WI-FI USB 7DBI 1km) zależy na jaki dystans jak powyżej 20 m to nie bardzo !

właśnie 20 metrów tylko że oddzielonych około 3 ścian to jaki będzie lepszy???