Jak podłączyć czytnik kart

witam Wszystkich , mam problem i nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć czytnik kart do AP550

A jaki to jest czytnik kart i jaki system operacyjny?

Zakładam, że czytnik jest na usb, a system to XP. Zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej, zaktualizuj XP (system) do przynajmniej SP2, podłącz czytnik i powinno chodzić.

jest to czytnik typu MC-CR102 a system XP, komp nie za młody bo compaq AP 550 i nie widzę gdzie to mam podłączyć na płycie czytnik jest usb lecz nie wiem gdzie to podłączyć na płycie , brak mi takich wejść

zobacz do instrukcji płyty i czytnika…

niestety nie mam instrukcji płyty a na płycie nie ma takich wejść stosownych do czytnika

Instrukcja do kompa

Architektura

Czy ten czytnik jest wewnętrzny czy zewnętrzny? Zewnętrzny podłączasz na panelu tylnim. Wewnętrzny, tutaj może być problem. W pliku opisującym architekturę zaznaczono dwa zewnętrzne porty . Jeżeli chcesz podłączać w środku i nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca, to prawdopodobnie jego zwyczajnie nie ma (są tylko dwa porty USB - zewnętrzne).

Czytnik jest wewnętrzny …o ile dobrze się dopatrzyłem nie ma FireWire -zatem pewnie ma trzy kable, audio, usb i czytnika.

Najlepiej było by gdybyś podał jaką masz płyte, no ale i bez tego można sobie poradzić.

oznaczenia pinów dla tych trzechzłączy masz tutaj http://images25.fotosik.pl/227/16f7d7f3d8404e5f.jpg

-nazwy mogą sie troche różnić, ale można pokojarzyć…