Jak podłączyć Dekoder Telewizji " N" do laptopa?


(Nokusiapl) #1

Witam i od razu Bardzo przepraszam jak w złym temacie napisałam, i Proszę o przeniesienie jak coś :?

Posiadam laptopa oraz telewizje cyfrową "N" -kę , myślę jak podlączyć aby oglądać za pomocą lapka programy dostępne na niej. Czy orientuje się ktoś ,do czego służy z tyłu obudowy gniazdo USB w tym dekoderze? W instrukcji obsługi nic o tym nie wspominają tylko że to gniazdo USB :frowning:

Może to prawda jest że wystarczy że połącze laptopa z dekoderem za pomocą tylko kabelka HDMI?

Bardzo proszę o odp w miarę szybką :slight_smile:

Zapodam może screen-a tyłu panela dekodera.

634522dcfb62b72amed.png


(Filip Hh) #2

Niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Bez karty telewizyjnej niestety się nie obejdzie, a to dlatego że w laptopie masz same WYJŚCIA (hdmi jak i zapewne vga) i niestety sygnał z nich może tylko wychodzić na jakieś urządzenia zewnętrzne (tv, monitory).

A co do usb jest to port serwisowy (tak jak dawniej było w większości tunerów rs232) no i nie tak dawno wprowadzili możliwość podłączenia dekodera DVB-T do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej. Jedynie do czego może jeszcze posłużyć to ładowanie odtwarzaczy mp3 czy ipod.


(Nokusiapl) #3

no ja zamierzam zaraz jechać do sklepu,i zakupie kabel HDMI i przetestuje to sama :slight_smile: Nawet jak pisałam z gościem od informatyki komputerowej, sam mi podpowiedział ,kupujesz kabel HDMI podłączasz dekoder i musi śmigać /sam tak sobie podłączył do laptopa/ .Więc jak sama tego nie przetestuje ,to wiadomo.. :stuck_out_tongue:


(Xparanienormalnyx) #4

Chyba laptopa z wyjściem HDMI do telewizora... Albo amplitunera.

Aby oglądać obraz z dekodera na laptopie potrzebujesz karty TV/DV. Lub choćby prostego video grabbera http://allegro.pl/easycap-video-dvr-gra ... 53914.html


(Nokusiapl) #5

No rzeczywiście.Zakupiłam sam kabel HDMI podłączam i nic :frowning: wiec co? Wystarczy ze zakupie,podłącze to co kolega wyżej podał /w linku Allegro/ i powinno śmigac ,tj dekoder-a laptop ujrzy po podłączeniu przez USB tego video grabbera i oraz oczywiście cinczy?


(Xparanienormalnyx) #6

Co do pytania, tak, tylko z tego co widzę na dekoderze masz wyjścia wideo scart i component. Tak więc najlepiej będzie, gdy kupisz coś takiego: http://allegro.pl/adapter-scart-3xrca-s ... 16534.html i wykorzystasz złącze s-video gdyż oferuje lepszą jakość obrazu od pojedynczego chincha composite, choć i tak nie oczekiwałbym zbyt dobrej jakości obrazu, takie grabbery nie należą do profesjonalnych :wink:


(Nokusiapl) #7

nom z tym sie też zgodzę :slight_smile: Już mi to jedna osoba tez mówiła ale grunt, żeby był obraz w miare ogladania przez tego graberr-a video z decodera.Nie zależy mi na obrazie cyfrowym HDMI itp :slight_smile: Tylko szukam na allegro tez takich czinczy aby to połączyć/kable od nich żeby miały ok 3 metry/ tzn, decoder z grabber-em :?


(Xparanienormalnyx) #8

http://allegro.pl/kabel-chinch-2-rca-2- ... 39914.html

http://allegro.pl/przewod-svhs-s-video- ... 97777.html

Wystarczy chwilę poszukać :wink:

Możesz też kupić tańsze kable, ale szczerze nie polecam. Już nawet nie ze względu na jakość przesyłanego dźwięku i obrazu, ale na jakość wykonania. Tanie kabelki szybko się przecierają, łatwo przez przypadek urwać wtyki.


(Nokusiapl) #9

dobrze juz wszystko wiem :slight_smile: Bardzo Dziękuje za pomoc i odp szybkie.

Pozdrawiam Serdecznie!


(Xparanienormalnyx) #10

Nie ma za co :wink:

Jak już wszystko zakupisz i podłączysz pochwal się rezultatami, jakimś filmikiem czy chociażby screenami jakości obrazu, może to jeszcze komuś pomóc w podjęciu decyzji :wink: