Jak podlaczyc drugi dysk twardy na stale?

Nie myslalem na poczatku ze taka prosta rzecz moze mi sprawic taki problem…

Mianowicie mam dysk 40 GB jest podlaczony na master,win xp

dysk ktory chce podlaczyc ma 60gb win98,nie wiem zupelnie gdzie zwprke wlozyc,raz mi nawet sie uruchomil tylko ze czytal winka 98 ,a lepiej jak by to byl XP-ek

z gory dzieki

pozdrawiam

Podłączasz oba dyski do jednej taśmy?

Jeśli tak, to dysk ustawiony na master podłączasz do końca taśmy, natomiast na środku podpinasz drugi dysk ze zworką ustawioną na slave.

tak oba dyski mam do jednej tasiemki ,tylko teraz z tego wszystkiego to nie moge znalezc gdzie ten slave jest, ktory to jest ??

edit

sorka na dysq mam oznaczenia zaraz sproboje podlanczyc tak jak mowiles

edit2

podlaczylem tak jak strumienianin kazales i lipa…

prosze o jakies inny sprawdzone sposoby,najlepiej graficznie

a komp chodzi?? jak wlacza sie tylko XP albo tylko 98 to konsola odzyskiwania xp-ka -> fixboot -> fixmbr

Dysk systemowy 40 GB zostaw sam na I kanale IDE -zworka na Master i podpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Dysk drugi 60 wrzuć na II kanał IDE jako Master/Slave i zobacz.

Widać dyski nie lubią się razem na jednej taśmie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

No i znowu porazka,podlanczalem juz chyba na wszystkie sposoby,i albo sie wogole nie wlacza,albo wlacza sie z tego dysku 60GB winkiem 98

Moze myle te kanaly ,jak mam rozpoznac ktory jest pierwszy a ktory drugi??

Wezcie prosze jeszcze raz krok po kroczku,moza w koncu mi sie uda

z gory dziekuje

a z poziomu tego 98 da się odczytać partycje XP jeśli XP jest na FAT?? jeśli nie to przy tej konfiguracji sprawdź czy działa partycja XP-ka z konsoli odzyskiwania, jeśli tak, to:

Weź książkę do płyty głównej pisze co i jak.

Przy gniazdach IDE na płycie głównej pisze który to pierwszy, a który drugi kanał IDE (IDE1 i IDE2).

W biosie bootowanie jako pierwsze ustaw z dysku HDD - 0 i zapisz bios Save.

Weź kumpla który kuma w czym rzecz.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Zrobilem tak i faktycznie cos sie ruszylo do przodu, ale…

Po tak owym ustawieniach,xp-ek sie ladowal i w pewnum momencie wyskakiwal mi STOP bledu czy cos takiego (caly monitor w niebieskim tle z bledami)

Musialem niestety sformatowac cala HDD 40gb i zainstalowac wszystko od poczatku

Nigdy przed tym nie mialem zadnych problemow z podlaczeniem dyskow-, ta 60 musi byc rozpierdzielona.

No coz dzieki za zainteresowanie

A ja mam taki bład, podczas podłączania drugiego dysku, dysk z systemem mam na odzielnej teasmie pod Master podpiete, a drugi chciałem na tasmie od nagrywarki i mam ustawione jako Slave i podczas uruchamiania wywala mi taki komunikat

:arrow: cpu is unwarkable or has been changed, please recheck cpu soft menu

myslalem ze to spowodowane tym ze chce drugi dysk podłaczyc i cos jest nie tak, wiec odłączylem ten drugidysk, pierwszy systemowy został bez mian jako Master i podczas uruchamiania systemu ten sam kounikat sie pokazuje ? jak to naprawic ?