Jak podłączyć drugi telewizor?

Witam, pomoże ktoś?

Chciałbym podłączyć drugi telewizor w drugim pokoju pod kablówkę.

Krótki opisik. Mam dwa pokoje A i B. W pokoju A mam główne gniazdo z trzema wyjściami ponumerowane 1,2,3. W wejściu nr 2 jest podłączona antena do telewizora w pokoju A. W wejściu 3 jest podłączony kabel antenowy, który biegnie do pokoju B z internetem - podłączony do modemu. Moje pytanie jak podłączyć telewizor w pokoju B? Muszę zakupić jakiś rozgałęźnik, podłączyć do głównego gniazda i puścić kolejny kabel z pokoju A do pokoju B? Czy mogę wykorzystać kabel do intenetu? Czyli podłączyć rozgałęźnik do modemu i wyprowadzić antenę do telewizora? Będzie działać?

Z tego opisu kompletnie nic nie rozumiem, ale domyślam się, że masz albo jakiś rozgałęźnik, dekoder lub spliter i podłączony kabel koncentryczny i to jest połączone z modemem również kablem koncentrycznym. Drugiego telewizora raczej nie podłączysz koncentrykiem, a jedynie możesz wpiąć go do sieci i tu prawdopodobnie potrzebny będzie drugi dekoder lub tym podobne urządzenie.

@ferdek88

Dobrze zrozumiałem, ze internet masz z kablówki i kablówka dochodzi do mieszkania w pokoju A, a modem/router jest w pokoju B? I kabel od kablówki w pokoju A idzie do rozgałęźnika z którego jeden idzie do TV, a drugi do gniazda ‘3’ i do pokoju B? Jeśli tak to zobacz co masz napisane na rozgałęźniku w pokoju A jeśli masz tam wyjście podpisane na TV i Internet to ten rozgałęźnik przenosisz do pokoju B. Do pokoju A dokupujesz rozgałęźnik, który rozdziela całe pasmo na 2 wyjścia - do jednego podłączasz TV (dekoder?) w pokoju A, a drugiego kabel do pokoju B. W pokoju B  podłączasz obecny rozgałęźnik i do jednego wyjścia modem/router, do drugiego TV. Jeśli przed modemem masz rozgałęźnik, który rozdziela całe pasmo bez podziału na TV i Internet to po prostu dokup drugi rozgałęźnik do pokoju B i podłącz go przed modemem. 

 

aha, jak coś to pewnie użyłem jakichś nieprofesjonalnych określeń, bo na kablach znam się tylko tyle ile muszę na własne potrzeby się z nimi bawić :wink:

 

edit2:

Czytam jeszcze raz i już zwątpiłem gdzie masz ten modem i do czego jest ten pierwszy TV podłączony? Rozumiem, ze modem jest w pokoju B, a TV w pokoju A nie jest przez ten ‘modem’ podłączony? (nie mam pojęcia jakie możliwości dają, bo sam z tv od lat nie korzystam)