Jak podłączyć drugi zasilacz?

Witam! !!

Mam zasilacz 300W, który działa bardzo dobrze (trzyma stabilnie napięcia), ale zamierzam trochę tuningowć mój komputerek m.in. chcę wstawić więcej wiatraków, jakieś efekty wizualne i boję się, że zasilacz może nie wytrzymać.

Przekalkulowałem sobie, że na nowy zasilacz 400-450W muszę wydać ponad 100 zł. A jakbym dokupił zasilacz 200W to bym miał w sumie ok 500W i to za niecałe 20 zł.

W tym cały problem. Czy da się podłączyć drugi zasilacz ATX tak aby uruchamiał się razem z komputerem (bez osobnego włącznika).

Masz jedno gniazdo na płycie głównej do którego podpinasz zasilanie. Już tylko z tej prostej przyczyny nie da siętego zrobić. A przypuszczam że z paru innych przyczyn również. Może ktoś się tu lepiej zna ode mnie na elektryce to ci je wymieni.

Ja chcę do drugiego zasilacza podłączyć tylko wiatraki i ewntualnie napędy, a nie płytę.

Z tego co wiem właśnie we wtyczce do płyty głównej są kabelki odpowiedzialne za włączenie zasilacza. Może by się do nich podpiąć!

Praca bez obciążenia też podobo szkodzi zasilaczowi. Nie wiem czy wiatraki i napędy to wystarczające obciązenie. Na twoim miejscu zrobiłbym tak: kupił za pare groszy na allegro zasilacz AT - on ma osobny włącznik, niezalezny w żaden sposób od płyty głównej. Potestujesz to włączając przy starcie kompa dwa guziczki z nie jeden. Jesli sie spali w trakcie testów to przynajmniej strata finansowa będzie mała :slight_smile: Nie wróże temu przedsięwzięciu powodzenia, ale kto wie, może akurat ci się uda :spoko:

żeby zasialacz ruszył i włączył napiecie na wszystkie wtyki należy zmostkować we wtyczce głównej (tej podpinanej do płyty gł) kabel zielony z czarnym (czarny po przeciwnej stronie zielonego , sprawdzić eksperymentalnie nic sie nie stanie jeżeli zmostkujesz zielony nie z tym czarnym co sie powinno ) żeby dwa zsilacze współpracowały ze sobą i mozna oba równocześnie uruchamiać przyciskiem na kompie , należy zastosować przekaźnik, napięcie do zasilenia przkaźnika podpinami wtenczas z molexa +12V z zasilacza głównego a styki robocze przkaźnika do wtyczki gł zsilacza pomocniczego ( zielony z czarnym).

Opis w Chipie 11/2005 str 164.