Jak podłączyć drugiego twardziela?

Czy można podłączyć dodatkowy twardziel poprzez taśmę która idze do napędu 3,5`` tzn taśma ta ma dwa wtyki :jedno wsadzone do napędu dyskietek a drugie wolne ale część taśmy jest obrócona tak gdzieś od dziesiątego przewodu z osiem kolejnych.

Poza tym dajcie jakiegoś linka do tego jak go sformatować bo nic na ten temat nie wiem

a porównaj sobie taśme od flopa z taśmą od napędów/dysków - to rozwieje Twoje wątpliwości. taśma od flopa jest mniejsza więc to już z góry wyklucza podłączanie do niej napędów/dysków.

a tym, że jest w pewnym odciunku odwrócona to sie nie przejmuj - tak ma byc.

nie można , jakbyś zauwazył to taśma ta ma znacznie mniej pinów od własciwej taśmy

Czytaj i formatuj :twisted: http://kbkteam.net/format/

ok to tak wypiąłem DVD podłączyłem “nowego” HD i komp go widział !!

Ale były na partcjach jakieś bzdety poztanowiłem zformatować partycję (moj komputer – format – ok

pod koniec formatowania napisałeo mi że nie może dokończyć wiec kliknąłem szybkie formatowanie i dostałęm taką samą infornacje i teraz nie widzi mi znowu tego HD nawet Dodaj sprzęt z panelu sterowanie nie “widzi” nowego twardziela

Co robić ?

MUSISZ USTAWIC DYSKI JAKO TAŚMA 1 DYSK PIERWSZY TAŚMA 1 DYSK 2 DOKŁADNIE MUSISZ POMIESZAĆ ZWORKAMI I I W BIOSIE MUSI WIDZIEĆ DWA DYSKI PO ZATWIERDZENIU BEDZIE ok

Złączono Posta : 04.02.2006 (Sob) 0:06

albo odłącz główny dysk podłącz ten nowy i zrób mu F-diska z dyskietki startowej 98 wtedy go wyczyści na amen

Nigdy spad wina nie formatuj ;/ ja tak robiłem z 40GB i lipa była dopiero z dosu go mogłem sformatować programem Ranish partition czy jakoś tak