Jak podłączyć drukarkę pod ruter wifi

(Jankes451) #1

Siema szukam rutera wifi najlepiej tp link i chce pod niego podłączyć drukarkę hp 1050. Jak podłączyć drukarkę pod ruter wifi

(roobal) #2

To pytaj w tym wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html lub w tym temacie wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html w zależności jakie masz łącze.

Tak samo, jak inne urządzenia. Razem z drukarką powinieneś mieć aplikację do jej zarządzania i przy pomocy tej aplikacji skonfigurujesz połączenie sieciowe. Pierwsza konfiguracja odbędzie się za pomocą kabla USB, potem będziesz mógł korzystać z drukarki przez sieć. Zresztą wszystko na pewno zostało opisane w instrukcji obsługi drukarki.

Pozdrawiam!

(Bartosz Hendler) #3

Otóż robal nie przeczytałeś jaką drukarkę kolega chce podłączyć. HP 1050 jest jednym z najuboższych modeli i nie posiada innego interfejsu jak USB. Do podłączenia drukarki będzie potrzebny osobny komputer. Po podłączeniu i zainstalowaniu drukarki klikasz na jej ikonkę i wywołujesz opcję udostępniania, konfigurujesz ją i koniec. Do komputera, który ma korzystać z drukarki po wifi podłączasz ja przez kreator dodawania drukarki sieciowej, który w win7 działa świetnie i w większości przypadków ściąga sterowniki sam, bez ingerencji uzytkownika. Druk po wifi odbędzie się tak samo jak po kablu, jednak komputer do którego będzie podłączona drukarka MUSI być włączony.

(Szydlo Sebastian) #4

Możesz też zainwestować w serwer wydruku np http://www.ceneo.pl/Serwery_wydruku

choć jak dla mnie nieopłacalny interes, do niedawna sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem...doszedłem do wniosku że, taniej wyjdzie kupić drukarkę z wifi lub (router z wbudowanym serwerem druku) w przyszłości. Obecnie wszystko dalej działa tak jak opisał to kolega wyżej, jest to chyba najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie.

(Jankes451) #5

a mam taką przejściówkę którą wkładam do rutera i mam USB czy działało by to jak bym podłączył pod to drukarkę :?:

(Bartosz Hendler) #6

Nie będzie działać.