Jak podłączyć drukarkę pod ruter wifi

Siema szukam rutera wifi najlepiej tp link i chce pod niego podłączyć drukarkę hp 1050. Jak podłączyć drukarkę pod ruter wifi

To pytaj w tym wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html lub w tym temacie wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html w zależności jakie masz łącze.

Tak samo, jak inne urządzenia. Razem z drukarką powinieneś mieć aplikację do jej zarządzania i przy pomocy tej aplikacji skonfigurujesz połączenie sieciowe. Pierwsza konfiguracja odbędzie się za pomocą kabla USB, potem będziesz mógł korzystać z drukarki przez sieć. Zresztą wszystko na pewno zostało opisane w instrukcji obsługi drukarki.

Pozdrawiam!

Otóż robal nie przeczytałeś jaką drukarkę kolega chce podłączyć. HP 1050 jest jednym z najuboższych modeli i nie posiada innego interfejsu jak USB. Do podłączenia drukarki będzie potrzebny osobny komputer. Po podłączeniu i zainstalowaniu drukarki klikasz na jej ikonkę i wywołujesz opcję udostępniania, konfigurujesz ją i koniec. Do komputera, który ma korzystać z drukarki po wifi podłączasz ja przez kreator dodawania drukarki sieciowej, który w win7 działa świetnie i w większości przypadków ściąga sterowniki sam, bez ingerencji uzytkownika. Druk po wifi odbędzie się tak samo jak po kablu, jednak komputer do którego będzie podłączona drukarka MUSI być włączony.

Możesz też zainwestować w serwer wydruku np http://www.ceneo.pl/Serwery_wydruku

choć jak dla mnie nieopłacalny interes, do niedawna sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem…doszedłem do wniosku że, taniej wyjdzie kupić drukarkę z wifi lub (router z wbudowanym serwerem druku) w przyszłości. Obecnie wszystko dalej działa tak jak opisał to kolega wyżej, jest to chyba najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie.

a mam taką przejściówkę którą wkładam do rutera i mam USB czy działało by to jak bym podłączył pod to drukarkę :?:

Nie będzie działać.