Jak podłączyć drukarke przez wifi Epson

Jaki problem z routerem?? Napisałem na samym początku, że WPS włączyłem…

Sam pisałeś, że u szwagra działa, więc u niego się połączyło, wynika z tego że z drukarką jest wszystko ok. Skoro u Ciebie nie działa, to wniosek jest jeden - to że włączyłeś WPS na routerze, nie znaczy że wszystko działa poprawnie.

Samo wciskanie przycisku na routerze nic nie dało, musiałem w ustawieniach ręcznie dodać urządzenie…z telefonu drukuje, ale mint cos dalej nie może znaleźć drukarki…restarty porobię :slight_smile:

Zainstaluj najpierw sterowniki (pakiet) “printer-driver-escpr” (ubuntu) (a w Archowych jest to “epson-inkjet-printer-201202w” z repo AUR)

sudo apt-get install printer-driver-escpr

(to samo tyczy się Minta)

Zrestartuj Ubuntu i teraz drukarka powinna pojawić się jako “sieciowa”, gdy będziesz próbował dodać nową drukarkę. Konieczne może być podłączenie jej na chwilę po USB w celu konfiguracji po WiFi.

Witam mam problem z podłączeniem drukarki epson xp-245, ponieważ nie mam kabla do niej chciałam podłączyć ją po wifi ale tu jest kolejny problem, ponieważ nie mogę mieć rutera wifi w pokoju w akademika bo inaczej dostanę bana na neta jest możliwość podłączenia internetu kablem tylko, czy jest jakaś rada na to ?

Jakie jest pytanie? W akademiku (gdzieś) jest drukarka, a ty chciałbyś na niej drukować? Jesteś w sieci lokalnej? Ta drukarka jest udostępniona publicznie? Twój system jej nie wykrywa?