Jak podłączyć drukarke przez wifi Epson

Jak w temacie…Sterowniki są ubogie. Windowsa w domu nie mam. Model XP-202 mint/ubuntu 16.04
Przez kabel nie ma problemu, ale ja chcę wifi…Nawet WPS na routerze właczyłem…

A co jest napisane w instrukcji obsługi?

Konkretniej - czego nie potrafisz zrobić? Dość uniwersalnie konfiguruje się drukarki pod localhost:631, które jest zwykle zdecydowanie lepsze od jakichś “ułatwiaczy”.
Urządzenie po wifi - w ogóle jest widoczne?

Przeczytać instrukcji obsługi.

http://support.epson-europe.com/onlineguides/pl/xp20x_xp30x_xp40x_nwg/html/setpn_1.htm

Drukarka nie ma panelu LCD, i przez WPS też nie “zaskakuje”

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

jestem słaby w drukarkach :slight_smile:
dodaj drukarkę > adres URI ?

co wybrać?
zrzut jest z kompa podłączonego kablem. na lapie nie mam drukarki znalezionej

Na żadnym komputerze w domu nie mam windowsa, nie pokonfiguruje sobie…exe pyk itd
Przyniosłem kilka dni temu od szwagra…na windzie działało.

Gdzieś na jakimś zagranicznym forum wyczytałem,że bez konfiguracji w windzie nie ruszy…paranoja jakaś :slight_smile:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Wszystkie linki tam wskazane odnoszą sie do panelu LCD w drukarce–nie posiadam tylko guzik WIFI i juz :slight_smile:I ■■■■ z tym linuxem, muszę przytargac coś z windą…

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Wciskasz przycisk WPS w routerze, później przycisk od wifi w drukarce. Urządzenia powinny się połączyć.

nic

nie łączą się…trzymałem z 2 min
Firma EPSON u mnie przegrała…tanie tusze wydruki ok, ale userfriendly na linuxie zero…
Jeszcze nie wiem o czym pisał “anon” localhost 631?
swoja drogą --niezły nick :slight_smile:

To że nie możesz połączyć drukarki z routerem nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym. Problem masz najprawdopodobniej z routerem. Czy przypadkiem WPS nie jest wyłączony?

przeczytaj mój pierwszy post…

No to skoro niby jest włączony, a nie działa, to tym bardziej masz problem z routerem.

przyszła siostra z laptopem z pracy i .uj win 10 nie można zainstalować sterowników…wcale się nie dziwię…

Kiedy w końcu do Ciebie dotrze, że dopóki nie rozwiążesz problemu z routerem, to nic nie zrobisz?