Jak podłączyć dwa laptopy do interneru za pomocą kabla?

Mam dwa laptopy z windows 10 i jeden z nich jest podłączony do internetu za pomocą kabla sieciowego. 

Chciałbym sobie podłączyć dwa te laptopy do internetu. Czy jest jakiś jack, w którym z jednej strony podepnę ten kabel sieciowy, a z drugiej strony będą dwa dodatkowe kabelki z podlaczeniem do jednego laptopa i do drugiego laptopa ?  Jeśli nie ma czegos takiego, to proszę powiedzcie mi w jaki sposób mogę sobie zrobić tak, żeby w obydwóch laptopach mieć internet ?

Najlepiej będzie kupić jakiś w miarę tani router 

Ale ten kabel sieciowy to wychodzi skąd? Czyżbyś miał tylko modem z jednym wyjściem?

Teraz z reguły większość ma router mający też w sobie modem i wtedy z reguły jest tam 4 wyjścia.

a co do twego pytania i jakiś rozgałęziacz to w takie rzeczy się nie bawimy. Na takie pytanie jest odpowiedź najprostsza NIE.

Istnieją chyba jakieś półśrodki  których nie warto polecać.

Faktycznie mój modem ma z tyłu 4 wyjścia na internet i 2 na telefon. Hmm…to teraz taki kabelek krótki, żeby podpiąć laptop drugi to skąd mogę wziąć ? można je kupić w sklepie ze sprzętem RTV ? Czy to daje mój dostawca internetu ? i jeśli tak podepnę dwa laptopy przez kabel do modemu to wtedy nie trzeba nic konfigurować żeby działały dwa ? Albo jakiś adres IP mu przypisywać ?

Skoro masz 4 porty lan to nie jest modem tylko router z wbudowanym modemem. Kabel ethernet kupisz zarówno w każdym sklepie elektronicznym jak i każdym z sprzętem rtv. W tych elektronicznych jest szansa że zrobią ci go na jakąś niestandardową długość.

Z półki w sklepie

Tak, w większości.

Czasami też.

Najczęściej nie potrzeba.

 

Z tymi informacjami, które podałeś nie można szczegółowo odpowiedzieć na twoje pytania.

Podaj markę i model modemu/routera (na 100% jest na nim napisany) oraz nazwę Twojego dostawcy internetu.

 

 

To nie można nazwać go modemem z wbudowanym routerem? -)

Po Kabel najlepiej udaj się do jakiegoś sklepu komputerowego/serwisu, tam przytna ci na długość jaką potrzebujesz. W sklepie z RTV dostaniesz standardowe długości 2, 5, 10m itp.

A przez router też można mieć internet na dwóch laptopach tylko, że bez potrzeby podłączania kabelkiem ?

Czy to wtedy też trzeba jakoś konfigurować ?

Przez router WiFi

Wtedy tak, najczęściej jest to łatwa czynność

 

 

Podasz w końcu symbol routera?

A jak w takim razie przez router wifi skonfigurować żeby mieć internet na dwóch laptopach ?

Pomoże mi ktoś ?

Podaj model urządzenia z którego korzystasz.

Korzystałbym wtedy z TP-LINK  The Reliable Choice model: TL-WR740N

A obecnie korzystam z connect box CH7465LG-LC

Proszę o pomoc w mojej sprawie.

Ta twoja skrzynka którą dostałeś od UPC ma wlan - gdzieś na niej, na umowie, albo skrzynce z tego connect box’a będziesz miał hasło do wifi i nazwę sieci - jeśli laptopy mają karty wifi to powinieneś móc się z nim połączyć bez kupowania niczego dodatkowego.

Jeśli nie znajdziesz hasła zadzwoń do nich na infolinię to ci zmienią/podadzą nowe.

drobok zobaczyłem, że mam hasło do WIFI pod spodem na dole samym: Your WIFI Network Name (SSID) oraz WIFI Password - więc chyba to jest to podane. I czy trzeba coś jeszcze konfigurować ? jakieś adresy IP, brame, host ?

Żeby nie było tak, że obydwa moje laptopy będą korzystać z jednego adresu IP. Czy to się samo już jakoś ustawia ?

Adresy przydziela dhcp