Jak podłączyć dwa routery bezprzewodowo


(darozx) #1

Mam dwa routery firmy D-link jeden dir 615 drugi dir-300.Dir-615 podłączony jest pod komputer i rozsiewa wifi po całym domu. Chciłbym drugi dir-300 podłączyć do dekodera nc+ aby się połączyć bezprzewodowo z internetem .Prosze o pomoc i wogóle czy to jest możliwe aby się te dwa routery ze sobą połączyły.Prosze o schemat podłączenia.

Dziękuje bardzo.


(Dimatheus) #2

darozx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Enzo1) #3

Witam

Jest to jak najbardziej możliwe.Router musi posiadać tryb WDS.Na pierwszym routerze ustawiasz rtyb AP+WDS. Zapisz sobie takie ustawienia jak SSID,numer i szerokość kanału ,rodzaj zabezpieczeń.Następnie podasz adres 2 routera,numer MAC.

 

W drugim routerze ustawiasz te same parametry co wpierwszym,odznaczasz jedynie serwer DHCP.Skanujesz w ustawieniach WDS AP pierwszego routera i dodajesz go.


(roobal) #4

Tutaj masz dokładną instrukcję jak to podłączyć i skonfigurować :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Laczymy-routery-bezprzewodowo-DIR300-wifi-bridge,35571.html


(darozx) #5

Dziękuje wam bardzo