Jak podłączyć dwa routery bezprzewodowo

Mam dwa routery firmy D-link jeden dir 615 drugi dir-300.Dir-615 podłączony jest pod komputer i rozsiewa wifi po całym domu. Chciłbym drugi dir-300 podłączyć do dekodera nc+ aby się połączyć bezprzewodowo z internetem .Prosze o pomoc i wogóle czy to jest możliwe aby się te dwa routery ze sobą połączyły.Prosze o schemat podłączenia.

Dziękuje bardzo.

darozx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Jest to jak najbardziej możliwe.Router musi posiadać tryb WDS.Na pierwszym routerze ustawiasz rtyb AP+WDS. Zapisz sobie takie ustawienia jak SSID,numer i szerokość kanału ,rodzaj zabezpieczeń.Następnie podasz adres 2 routera,numer MAC.

 

W drugim routerze ustawiasz te same parametry co wpierwszym,odznaczasz jedynie serwer DHCP.Skanujesz w ustawieniach WDS AP pierwszego routera i dodajesz go.

Tutaj masz dokładną instrukcję jak to podłączyć i skonfigurować :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Laczymy-routery-bezprzewodowo-DIR300-wifi-bridge,35571.html

Dziękuje wam bardzo