Jak podłączyć dwa routery żeby jeden działał jako AP?

Witam. Posiadam router FunBox w wersji 1.0 od Orange i na zapasie router Gigaset 504 AG również od Orange. Ze względu na słabe działanie WiFi w FunBoxie chciałbym jakoś je podłączyć tak, żeby FunBox rozdzielał adresy IP i będzie podłączony do komputera a drugi router żeby działał jako punkt dostępowy… Umiałby ktoś mi mniej więcej jak to wszystko połączyć i jak ma wyglądać konfiguracja? Jeżeli potrzebny będzie zamiennik do Gigasetu proszę o informacje

Powiedzmy, że Funbox jest w podsieci 192.168.1.0 /24 (255.255.25.0) i ma adres 192.18.1.1

 

  • Gigaset konfigurujesz w tej samej podsieci, dajesz mu np. adres 192.168.1.200 (na wypadek jakiś wysoki, żeby nie kolidować z DHCP),

  • wyłączasz DHCP na Gigaset

  • konfigurujesz wifi na Gigaset

  • łączysz portami LAN.

Koniec.

Zrobiłem tak jak podałeś i działa, dzięki wielkie bo trochę się nad tym głowiłem :smiley:

Ciesze się, że pomogłem. Pamiętaj o wyłączeniu DHCP :wink:

Jeżeli masz problem z modemem Funbox prosimy zgłoś to na infolinię 510 100 100. Samo urządzenie może być uszkodzone i należało by je wymienić.

Tzn głównym problemem w FunBoxie jest to, że zrywa połączenie. Podejrzewam, że to jest przez to że za dużo urządzeń jest podłączonych przez WiFi z FunBoxem więc spróbuję z dwoma routerami czy wtedy zerwie połączenie. Zastanawiam się nad wymianą kabli między głowną skrzynką a routerem, jeżeli wciąż będzie problem z połączeniem zgłoszę na infolinię :slight_smile: