Jak podłączyć dysk 3,5″ do laptopa?

Witam. Mam laptopa Lenovo IdeaPad 320-15AST i dysk z komputera Dysk Seagate BarraCuda 3.5 2TB (ST2000DM006) Sata 3 7200 RPM 64 mb Cache. Czy jest jakaś możliwość podłączenia go do laptopa bym mógł sobie z niego zgrać dane? Na allegro znalazłem taką przejściówkę Przejściówka ale w opisie jest napisane że ta przejściówka obsługuje tylko dyski 2.5 Sata 2. Jest jakaś możliwość podłączenia dysku do laptopa? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Nie rozumiem o co Kaman, że 3.5 cała miałby nie obsłużyć skoro on się różni tylko rozmiarem, a nie złączem…

1 polubienie

Potrzebujesz przejściówki z zasilaczem.
USB mogą nie dostarczyć wystarczającej ilości energii do uruchomienia dysku 3,5"

Ewentualnie
Podłącz dysk do komputera stacjonarnego (jeżeli posiadasz), udostępnij katalog przez sieć i zgraj dane.

1 polubienie

Da się, ale będzie ciężko. Musiałbyś to zrobić na rozebranym komputerze, tylko jeśli masz w laptopie dysk 2,5 cala i nie masz możliwości instalacji drugiego to nic nie zdziałasz bo na raz będziesz mógł podłączyć tylko jeden. Druga sprawa że nie wiem czy płyta da radę podać mu odpowiednie zasilanie - raczej powinna dać radę, ale może to zależeć od modelu.

Jest też prostsze rozwiązanie, czyli podłączenie dysku przez USB, tutaj jest jednak problem bo 3,5 cala nie ruszy na zasilaniu z USB i będzie potrzebował dedykowanego z gniazdka. Dlatego bez specjalnej obudowy dla dysku tego nie zrobisz.

1 polubienie

@Fizyda @panicagaming @anon42271672 Problem w tym że komputera stacjonarnego nie posiadam. Znalazłem taką kieszeń na dysk Obudowa
Czy ona da radę?

Hmmm, w robocie używam faktycznie z zasilaniem to tamto śmiga git.
Ja ogarnąłem coś takiego.

To Twoje też powinno być OK.

2 polubienia

@panicagaming Ten adapter mi nie odpowiada bo potrzebowałbym do niego zasilacza bo widzę że tam jest kabelek zasilający na molex. Kupię tą kieszeń i sprawdzę czy zadziała

Ta kieszeń powinna być OK. Ewentualnie poczytaj opinie na jej temat bo miałem przypadek taki z kieszenią 2,5 cala, że była tak wadliwa, że w sklepie nawet nie zadawali za bardzo pytań i od razu wymieniali na nową :rofl:.

1 polubienie

https://allegro.pl/oferta/stacja-dokujaca-dyskow-sata-ata-ide-hdd-usb-7142317186

1 polubienie

Istnieje sprytny sposób podłączenia po SATA I,II,III. NIE po USB! Do każdego Laptopa posiadającego takie złącze. Lub w miejsce adaptera napędu CDROM-SATA.
Koszt ~ 35zł.
1, Adapter SATA-USB (potrzebny zasilacz)
2. Kabel SATA męski-żęski (po małej przeróbce wyłamania bocznych prowadnic).
W laptopie wykorzystujesz tylko SATA dane (bez zasilania).

Pamiętaj: Pierwsze Zewnętrzne zasilanie dysku potem laptop. Wyłączenie odwrotnie laptop później zewnętrzny zasilacz dysku.

Działa z MHDD.

Przenośne rozwiązanie. Laptop, mały zewnętrzny zasilacz SATA i jeden kabel SATA M/F.