! Jak podłączyć dysk SATA do wejścia ATA!

Witam mam pytanie :

Jak podłączyć dysk SATA do wejścia ATA??

Mam 2 dyski ATA 20GB i 80Gb oraz nagrywarkę DVD oraz napęd CD-ROM

Chcałbym zastąpic dysk 20GB-owy 250GB-owym SATA i niestety nie wiem jak .

Moja płyta główna to Shuttle AK32L .

Prosze o POMOC .

Piszcie jak czegoś brakuje w danych. Z góry dziękuje.

musisz kupić takie coś http://allegro.pl/item526663336_hit_prz … ja_45.html

ale mam mały problem nie wiem jak to sie podłącza.

shrek11 , podłączasz kable od IDE i SATA do tego adaptera i WSIO :smiley:

A jeśli chodzi o przepustowośc to jak to wygląda?? I czy moja płyta ma to IDE??

fizycznie przepustowość nie może przekroczyć przepustowości ATA .

złośliwość rzeczy martwych niestety .

Czy moja płyta ma w ogóle to IDE?? i czy bede miał dalej dysk 80Gb ATA

na pewno ma IDE i będziesz mógł podłączyć dysk na ATA

No oczywiście że to ma interefejs IDE.Ale powiem wam jedno, nie warto wykładać te pare złotych za przedmiot wyżej, ponieważ nie zainstalujesz na nim windowsa, jak odłączysz stare dyski. Ale najlepiej było by jak by tylko ten jeden dysk SATA został, bo stary ATA bęzie Ci zwalniał prace komputera. Rozwiązaniem problemu jest kupno kontrolera SATA z własnym biosem - tam nie będziesz miał problemu z zainstalowaniem Windowsa ani nie będzie ci ograniczać dysku, bo w starszych płytach jest widoczne ok. 120 gb, reszta przestrzeni jest nieobsługiwana.

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&s … roler+sata Pamiętaj kup tylko taki z wejściem na PCI.

Moją płytę główną mam już od 5 lat i bez problemu czyta 1000 GB! (płyta asus p4b533x)

Poza tym pamiętaj że chyba będziesz musiał kupić kabel zasilający sata bo miałem podobną sytuację.

Chodzi mianowicie o to, że bardzo dużo płyt głównych nie jest w stanie poprawnie obsługiwać dysków większych niż 137 GB, bo jak wiadomo, granicą jest właśnie te 137 GB.

Zaczerpnięte z innego forum

I tu właśnie chodzi o odresowanie: starsze płyty mają 32 bitowe i widzą max 137GB choć są wyjątki ( np. twój przypadek jest takim) nowsze płyty posiadają już 48 bitowe adresowanie i tam nie ma problemów z obsługą duzych dysków. A kontrolery Sata posiadają przeważnie 48 bitowe adresowanie -jest rozwiązanie problemów dla strych kompów.

ok wszystko rozumiem dziękuje za pomoc teraz bez problemu podłącze mój dysk 250Gb