Jak podłączyć front panel do Asus p5q pro?

Witam!

mam problem z podłączeniem kabelków z front panela do płyty asus p5q pro(chodzi mi o słuchawki i mikrofon bo USB działa) ponieważ w instrukcji opis pinów ma się ni jak do opisu moich kabelków :frowning: obudowa to MODECOM STEP 207,ja mam 3 wtyczki po dwa kabelki i jedną pojedynczą :

  1. 2pin oznaczona S-L koloru żółtego i białego (nie wiem który to który ponieważ nie ma oznaczenia na wtyczce),

  2. 2pin oznaczone S-R kolor czerwony i pomarańczowy(jak wyżej),

  3. 2pin oznaczony jako MIC IN GND kolor czarny i niebieski (jak wyżej),

  4. 1pin oznaczony MIC BIAS koloru zielonego.

Razem daje to 7 kabelków a na płycie jest miejsca na 9 bo jedno jest puste czyli mam o dwa za mło chyba że nie wszystkie styki muszą być podłączone…

W instrukcji są podane dwa schematy podłączenia czyli HD Audio i AC’97. (W biosie ma ustawione standardowo HD Audio ale próbowałem też na AC"97 i też lipa).

W AC’97 opis wygląda następująco:

MIC2----AGND

MICPWR----NC

Line out_R----NC

NC----(puste miejsce)

Line out_L ---- NC

W HD Audio wygląda tak:

PORT1 L----GND

PORT1 R----PRESENCE#

PORT2 R----SENSE1_RETURN

SENSE_SEND----(puste miejsce)

POTR1 L----SENSE2_RETURN Kropki po środku symbolizują gniazdo na płycie;)

System to Vista Ultimate 32bit a sterowniki to Realtek HD Audio świeże wersja 6,0,1,5794.Z głośników dźwięk działa… próbowałem już wielu kombinacji ale nic to nie dało :frowning: Myślę że mam źle podpięte kabelki albo nie wiem już co. Ręce opadają… PROSZĘ bardzo kogoś o pomoc. jak to wszystko podłączyć żeby działało??Mógłby ktoś " jak krowie na rowie" wytłumaczyć o co chodzi?/ Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ja mam ten sam problem, ale płycie AsRock. Kable w obudowie mają się nijak do pinów na płycie głównej. Próbowałem różnych kombinacji i dalej nie działa. W końcu całem sobie spokój. Komputer sam złożyłem a takie coś mnie rozłożyło. I tak też bywa :slight_smile:

no ja też sam składałem i aż dziw człowieka bierze że taka pierdoła a przysparza tyle problemów :? PROSZĘ KOGOŚ O POMOC

no niby tak jak napisałeś powinno działać, może musisz skonfigurować podłączenia w sterownikach

No ale ja opisałem tylko schematy podpięcia a nie to jak ja mam podpięte, ale wiem czy mam dobrze to zrobione.

"“fresh23"”

http://www.wrzuta.pl/obraz/86kYPhV8Ai/

  • włączenie w biosie obsugę panela .

według schematu:

1…3…5…7…9

2…4…6…8…10

1 - MIC IN

2 - GND

3 - MIC BIAS

4 -

5 - S R (-)

6 - EAR R (+)

7 -

8 -

9 - LINE L (-)

10 - EAR L (+)

Zazwyczaj “+” jest kolorowy a minus w jednym ustalonym kolorze

i zapominacie o włączeniu front panela w biosie to taki szczególik

zwykle domyślnie jest włączony…

Dzieki Wam za opis schematu odpowiadający moim kabelkom- chwała Wam za to!!!

apropo tych oznaczeń kabelków to wywnioskowałem ze schematu że te "trójkąciki’ oznaczają minus- więc teraz mam juz dobrze podłączone jednak sluchawki nadal nie działają :frowning: .

Dodane 18.03.2009 (Śr) 18:06

przeinstalowałem sterownik Realtek HD Audio. Mam ‘zaptaszkowane’ “Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego” i w oknie menedżera Raltek HD Audio panel przedni jest widoczny tzn świecą się gniazdo zielone (słuchawki) i gniazdo różowe (mikrofon) a dzwieku w słuchawka jak nie było tak nie ma!

W Zaawansowane ustawienia urządzenia mam zaznaczone 'Wyciszanie urządzenia tylnego wyjścia, po podłączeniu urządzenia przedniego gniazda słuchawek" i nic! z resztą jak zaznaczę ta droga opcje też nie działa…tylko wtedy znacznie ciszej się robi z głośników…

jak wejdę w ikonę w trayu(koło zegara) w Urządzenia audio to pokazują się 3 urządzenia z czego pierwsze od góry jest aktywne to Głośniki (przy nich jest “zielony ptaszek”) drugie i trzecie to Realtek digital output i Realtek digital output (RCA). jak wejdę w głośniki to w “ogólne” w informacje o gnieździe widnieje także gniazdo panelu przedniego.W zakładce “poziomy” mam wszystkie na maxa. A Słuchawki nie działają. Kabelki są podpięte dobrze według schematu który jest w linku parę postów wyżej… Ma ktoś jakiś pomysł co jest przyczyną??

Dodane 22.03.2009 (N) 14:34

I co…? Nikt nie wie co jest grane???

Dodane 05.04.2009 (N) 2:30

No więc skończyło się wizytą w serwisie… gość walczył z tym trochę czasu i nie wiedział co jest. Podłączone miałem dobrze, skonfigurowane także i nie wiedzieć czemu nie działało :frowning: No i po 3 dniach doszedł że we front panelu odłączyła się wewnątrz wtyczka i dlatego nie było dźwięku!!