Jak podłączyć głośniki 5.1 do laptopa przez zewnętrzną kartę dźwiękową?

Witajcie,

głośniki 5.1 Creative Inspire T6100 podłączyłem do laptopa Asus N550JK przez zewnętrzną kartę dzwiękową I-tech usb chanel audio adapter (laptop ma tylko jedno wejście a potrzebowałem 3) i działają tylko dwa głośniki i subwoofer…instalowałem sterowniki do tej zewnetrznej karty dzwiękowej z dołączonej płyty CD, próbowałem już wszystkiego i nic…potrzebuję pomocy, co jeszcze mogę zrobić?

Czy ktoś coś wie i może napisać? Siedzie z tym już kilka dni. 

 

ps. nie muszę mieć dzwięku 5.1 (choć było by super) ale zależy mi żeby działało wszystkie 5 głośników w czasie słuchania muzyki z mp3, oglądania filmów i słuchania you tube…

A to nie są już jakieś ustawienia w samej zakładce odtwarzania?

Jeśli sterownik do tej zewnętrznej karty nie wspiera rozszerzenia dźwięku stereo na więcej głośników, to niewiele zrobisz. Zwyczajnie nie ma sygnału w tych gniazdach. Możesz ewentualnie użyć do odtwarzania aplikacji, która zrobi to sama. Np. foobar z ustawieniem “convert stereo to 4 channels” lub “move stereo to rear channels”. Alternatywnie możesz fizycznie podłączyć tylne głośniki do tego samego gniazda co przednie za pomocą czegoś takiego: http://allegro.pl/kabel-przewod-adapter-rozdzielacz-mini-jack-3-5mm-i5291256643.html

 

Prawda jest jednak taka, że muzyki nagranej w stereo powinno się … słuchac w stereo. Sztuczne puszczanie z tylnych głośników tylko pogorszy odbiór.

 

Jeśli chodzi o filmy to… pobierz wersję 5.1 i użyj odpowiedniego odtwarzacza *. Z youtube pozostaje chyba tylko fizyczne podpięcie tylnych przewodów pod przód.

 

* - taka jest cała idea. Chodzi o to, żeby z tyłu słyszeć dźwięki, które są z tułu, a nie po prostu to samo co z przodu. Innymi słowy, aby słuchać dookólnie, to słuchany materiał musi to wspierać.