Jak podłączyć głośniki 5.1

Witam,

Kupiłem sobie głośniki 5.1 Clatronic ( wiem że nie jest to najlepsza firma ale kupiłem je za grosze) i mam problem, bo w zestawie nie było kabelków do kompa. Tak więc udałem się do mediamarkt i kupiłem RCA gniazdo 3,5 jack i 3xchinch

Problem jest w tym że chinche maja inne kolory wejść niż karta dźwiękowa (realtek 8 kanałowy)

wtyczki są czerwona biała żółta a wejścia na karcie czarne niebieskie pomarańczowe zielone białe różowe. Podłączałem to już we wszystkich możliwych kombinacjach i nie działa. W panelu sterowania kartą dźwiękową ustawiłem 6CH i także nic. Nie wiem co się dzieje, może kupiłem nie takie kable? Jeśli tak to niech ktoś mi powie co dokładnie kupić.

Poradźcie co robić.

Ten kabel jakiś dziwny, najlepiej zdjęcie zrób.

Coś mi tu nie pasuje. Po pierwsze to RCA=cinch.

Po drugie to w karcie dźwiękowej masz wejścia Jack 3,5mm, a nie RCA.

Po trzecie podaj mi dokładny model tych głośników.

masz rację kupiłem nie takie kable jak trzeba bo do kompa trzeba jacki a nie RCA, w takim razie to jaki konkretnie mam kupić ten kabel? bo ci idioci w media sami nie wiedzą co mają i do czego to służy,

model głośników Clatronic SLS771

Musisz kupić trzy kable:

2x RCA na Jack 3,5mm stereo czyli inaczej 6x RCA na 3x Jack 3,5mm stereo.

Podłączasz je tam po środku, do Audio Input.

Najlepiej sobie pooznaczać wtyczki takie dokupowane, jeżeli nie ma w zestawie (np. taśmą izolacyjną).

Kolory:

ps. to już wiesz (chyba 8)), ale przypominam że Output jest podłączenia satelit.

A tak btw to się pierwszy raz spotykam z takimi głośnikami, ponieważ zazwyczaj wejścia wychodzą już "z wnętrza :smiley: " i są to kolorowe Jacki 3,5mm. :slight_smile:

Pozdrawiam.