Jak podłączyć głośniki 7.1 do Sound Blaster Audigy SE?

Witam. Posiadam tą kartę co w tytule oraz głośniki 7.1 (a właściwie zestaw 5.1 creative + zestaw 2.1 creative). Głośniki 2.1 chciałbym podłączyć jako boczne głośniki do systemu 7.1. Jednakże na karcie są tylko 4 gniazda jack (głośniki przednie, tylne, centalny+SW oraz gniazdo na mikrofon/line-in. Próbowałem podłączyć 4-tego jacka do gniazda na mikrofon. Myślałem że po przełączeniu w systemie na 7.1 gniazdo to zostanie użyte jako gniazdo głośnikowe. Niestety tak nie jest. Głośniki przednie, tylne i centralne chodzą ale boczne nie. Domyślam się, że trzeba wyprowadzić jakieś dodatkowe gniazdo. Na karcie jest miejsce na wpięcie białej kostki. Chyba tam podłącza się gniazda na przód obudowy. Czy jak wyprowadzę dodatkowe złącze to będę mógł podłączyć głośniki 7.1? Jeśli tak to powiedzcie jak to zrobić.

Podaj specyfikacje głośników zobaczymy czy to w ogóle będzie miało “ręce i nogi”?

Głośniki 5.1

http://pl.creative.com/products/product … oduct=9303

Głośniki 2.1

http://pl.creative.com/products/product … duct=14092

Chociaż nie wiem co specyfikacja ma do rzeczy. Chcem po prostu żeby to razem chodziło. Głośniki może i nie mają nie wiadomo jak dużej mocy,

ale grają na prawdę bardzo dobrze.

Ale już chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Karty Sound Blaster mają niestandardowe gniazda jack. Gniazdo 2 i 3 przesyła po trzy sygnały.

http://forums.audioholics.com/forums/sh … hp?t=14475

Otóż wiesz jak jeden głośnik ma 6W a drugi 3W to będzie sraczka a nie 7.1 A na przyszłość jak już chcesz robić te ■■■■■■■ wie komu potrzebne 7.1 :roll: to po prostu wetknij coś takiego w złącze bocznych głośników i będzie gitara:

ZLA0294.jpg

Dlaczego ma być “sraczka”? Kolega robił też coś takiego, tylko, że on miał trochę większę i mocniejsze głosniki 5.1 a na głośniki boczne podłączył małą wieżę stereo. Wyrównał tylko głośność głośników na wieży aby była mniej więcej taka sama jak na 5.1 i potem regulował już potem “głośność główną” dla wszyskich kanałów w windowsowym mixerze. Wiem, że podłączanie głośników 7.1 jest zbędne, ale zawsze to większe wrażenia z oglądania filmów jak słyszysz coś jeszcze obok siebie. W sumie dźwięk 7.1 mają tylko filmy Blu-ray ale programowo da się “imitować” dźwięk 7.1 z dźwieku 5.1 i też brzmi to całkiem ciekawie. Wiem bo sam słyszałem.