Jak podłączyć głośniki creative inspire T6100 do DVD


(Annajasko) #1

czy da się podłączyć głośniki creative inspire t6100 do dvd ja mam model wiwa hd-228 http://pclab.pl/art14625.html wiem że z subwoofera wychodzi kabel z 3 jeckami. Proszę o pomoc.


(Krasnal666) #2

Musisz się zaopatrzyć w 3 przejściówki jack (gniazdo)/2x chinch (wtyki), a później podpiąć w odpowiednie gniada dvd.

Jeśli jacki od głośników są kolorowe to:

zielony - przednie

niebieski - tylne

różowy - subwoofer + centralny


(model12) #3

Witam!! Na załączonym linku widać trzy wtyczki Chinch-czincz a nie jack podłącz zgodnie z kolorami wtyczek a powinno być dobrze.Pozdro


(Krasnal666) #4

model12

Opis kolorów dotyczy kabli od creativa.

Nie doczytałeś w opisie pclab, że 3x chinch/3x chinch jest to dołączony do dvd kabel do podłączenia tv.


(model12) #5

Sorki mój błąd.


(Annajasko) #6

Głośniki mam podłączone do subwoofera z którego są wyprowadzone kable do podpięcia z jeckami (pomarańczowy, zielony i czarny) czy kupując te przejściówki z 3 jack na chinch to na pewno będzie działać jak podłącze do DVD ?? a mniej więcej w które gniazda mam je podpiąć ??


(Homik1983) #7

Rozumiem, że zielony jack to końcówka od głośników frontowych, czarny od efektowych (tylnych), to czarny w tym przypadku musi być chyb od głośnika centralnego. Gdzie w takim razie jest końcówka od głośnika basowego? W odtwarzaczu, do którego linka podałeś subwoofer podłącza się pod osobne wyjście chinch oznaczone nazwą SUB. Nie wiem czy mam rację ale subwoofer w głośnikach komputerowych korzysta z basu zaczerpniętego z kolumn przednich. Natomiast w odtwarzaczu DVD na przednich kanałach nie jest wyprowadzana zbyt duża ilość basu (w porównaniu z wyjściem SUB) tak więc wg mnie może to grać średnio fajnie - jednak w odpowiedzi na twoje pytanie napiszę: Tak, przejściówka umożliwi Ci podłączenie tych głośników pod gniazda chinch i będzie to grało.. ale jak grało.. to trudno powiedzieć, pamiętaj tylko że musisz kupić dwie przejściówki z jackiem stereo i jedną przejściówkę z jackiem mono (do głośnika centralnego).


(Annajasko) #8

dzięki za informacje głośniki działają bardzo dobrze :slight_smile:


(Amalisze) #9

a mozesz napisac jakie zakupilas(es) dokladnie przejsciowki?

i jak podlaczylas(es) do wiwy?

bo troche niekumaty jestem w tych sprawach.

dzieki


(Wera Pudlo) #10

Witam ja bym chciała podłączyć te same głośniki do dekodera Cyfrowego Polastu który ma dwa wejścia chincz jak mogę to zrobić?? :smiley: