Jak podłączyć głośniki creative inspire T6100 do Telewizora

(Tusio31) #1

Witam, mam takie pytanie - czy da sie podpiąć głośniki Creative T6100 do telewizora ?

w telewizorze mam takie wejścia (zamieszczam kilka fotek):

zdjcie0057fz4.th.jpg

zdjcie0058gg4.th.jpg

zdjcie0059po9.th.jpg

zdjcie0060st5.th.jpg

Proszę powiedzcie mi czy dało by radę w ogóle podpiąć je do telewizora i czy grało by to jakoś w miarę :wink:

Z góry dziękuje i Pozdrawiam :smiley:

(xyzzyx) #2

Kup kabel chinch-minijack(stereo). Chinche w telewizorze do gniazd"audio R-L, minijack do audio in w subwooferze i powinno chodzić. Nie napisałeś czy głośniki masz w wersji stereo czy 5.1. . Jeszcze jedno, na twoich zdjęciach nie widać czy te gniazda to wejście czy wyjście. Do zasilenia głośników potrzebujesz wyjście.

(Longhorn2009) #3

Te głośniki, które posiada Tusiek są to głośniki 5.1 więc do podłączenia ich np. do komputera lub TV trzeba podłączyć 3 wtyczki mini-jack, ponieważ w przypadku podłączenia tylko jednego przewodu (do subwoofer' a) będzie działał np. tylko centralny lub tylko przednie głośniki.

Polecam w takim razie podłączenie ich do DVD z wbudowanym dekoderem dźwięku Surrond aby uzyskać dźwięk 5.1 i wykorzystywać wszystkie głóśniki.

P.S. Mam takie same głośniki to wiem.

(Tusio31) #4

Dziękuje za odp :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

(Wera Pudlo) #5

Witam, ja mam podobny problem bo chce podłączyć te same głośniki do dekodera cyfrowego polsatu a dekoder do tv Samsung lc32a656. W dekoderze mam dwa gniazda na czincze. Próbowałam podłączyć głsniki bezpośrednio do tv ale nie uzyskałam żadnego dźwięku. Jak mogę to wszytsko podłączyć ??