Jak podłączyć głośniki creative inspire T6100 do Telewizora

Witam, mam takie pytanie - czy da sie podpiąć głośniki Creative T6100 do telewizora ?

w telewizorze mam takie wejścia (zamieszczam kilka fotek):

zdjcie0057fz4.th.jpg

zdjcie0058gg4.th.jpg

zdjcie0059po9.th.jpg

zdjcie0060st5.th.jpg

Proszę powiedzcie mi czy dało by radę w ogóle podpiąć je do telewizora i czy grało by to jakoś w miarę :wink:

Z góry dziękuje i Pozdrawiam :smiley:

Kup kabel chinch-minijack(stereo). Chinche w telewizorze do gniazd"audio R-L, minijack do audio in w subwooferze i powinno chodzić. Nie napisałeś czy głośniki masz w wersji stereo czy 5.1. . Jeszcze jedno, na twoich zdjęciach nie widać czy te gniazda to wejście czy wyjście. Do zasilenia głośników potrzebujesz wyjście.

Te głośniki, które posiada Tusiek są to głośniki 5.1 więc do podłączenia ich np. do komputera lub TV trzeba podłączyć 3 wtyczki mini-jack, ponieważ w przypadku podłączenia tylko jednego przewodu (do subwoofer’ a) będzie działał np. tylko centralny lub tylko przednie głośniki.

Polecam w takim razie podłączenie ich do DVD z wbudowanym dekoderem dźwięku Surrond aby uzyskać dźwięk 5.1 i wykorzystywać wszystkie głóśniki.

P.S. Mam takie same głośniki to wiem.

Dziękuje za odp :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

Witam, ja mam podobny problem bo chce podłączyć te same głośniki do dekodera cyfrowego polsatu a dekoder do tv Samsung lc32a656. W dekoderze mam dwa gniazda na czincze. Próbowałam podłączyć głsniki bezpośrednio do tv ale nie uzyskałam żadnego dźwięku. Jak mogę to wszytsko podłączyć ??