Jak podłączyc i skonfigurowac router tp link wr543g?

Siemka dzisiaj zakupiłem router tp-link wr543g i mam problem.

Mam internet radiowy .Niewiem jak mam podłączyc router .

Tutaj jest pokazany mój kabel od netu i wejście do niego http://w417.wrzuta.pl/obraz/99gFgjfIBUX/dsc00011

Tutaj komp od tułu http://w417.wrzuta.pl/obraz/71X4Ce6oI47/dsc00009

i router http://w417.wrzuta.pl/obraz/8AJIavwMKdh/dsc00014

w zestawie otrzymałem oczywiście zasilacz i ten kabelek http://w417.wrzuta.pl/obraz/aVge31MlXll/dsc00015 (i antenke)

Co i jak mam podłączyc?

Pomożecie?

Co to znaczy “internet radiowy”? I co dokładnie przedstawia to zdjęcie: http://w417.wrzuta.pl/obraz/99gFgjfIBUX/dsc00011 Jeśli (jak się domyślam) przewodem na tym zdjęciu “wchodzi” do komputera twój “internet radiowy” (wygląda mi to na koncentryczny kabel antenowy) to routera nie podłączysz do swojego “internetu radiowego”.

tak to jest przewód od internetu.

Na prawde nic sie nie da zrobic?

NIEWIERZE

:wink:

No to wujek google: http://www.google.pl/search?hl=pl&sourc … .13.3l19l0

po 1 , jak ty chcesz podłączyć kabel koncentryczny do portu adsl . Po 2 “Nie wierze” pisze sie osobno ( NIE z czasownikami piszemy oddzielnie )

od kiedy to router TP-Link TL-WR543g jest routerem ADSL ? (gdzie to wyczytałeś?)

w tym konkretnym modelu jest taka możliwość.

Można podłączyć przewód koncentryczny zamiast antenki do routera i ustawić go żeby pracował w trybie WISP (ten model akurat posiada ten tryb, sygnał odbierany jest od strony radia i przekazywany dalej na porty LAN,port WAN nie jest wtedy wykorzystywany).

Niestety aby internet w domu był rozsyłany jeszcze bezprzewodowo trzeba do niego dołączyć AP np TP-Link TL-WA500g lub TL-WA501g.

Pozostaje jeszcze kwestia czy kartę radiową masz pracującą w częstotliwości 2,4 GHz, bo jeśli 5 GHZ to niestety ten router się do tego nie będzie nadawał. Wtedy jeśli provider blokuje urządzenie na nadajnkiu również po adresie MAC to masz dwa wyjścia: 1. podać nowy MAC swojemu dostawcy lub 2. sklonować adres MAC ze swojej karty radiowej.

Ma tylko jedno wyjście, zgłosić nowy MAC dostawcy internetu, ponieważ ten router ma możliwość klonowania adresu MAC tylko na porcie WAN.

Pozdrawiam!

Pracując w trybie WISP, jego WAN’em jest radio i wtedy dostawca widzi go od strony radia ze sklonowanym MAC adresem.

Chyba nie miałeś nigdy do czynienia z tym routerem. Zmienić można tylko adres MAC (interfejsu sieciowego) portu, do którego wpinasz kabel sieciowy, nie zmienisz adresu MAC access pointa. Nawet jak sklonujesz MAC, to zmieni się tylko mac interfejsu sieciowego WAN, adres MAC AP pozostanie bez zmian.

Pozdrawiam!

Tak się składa że z takimi routerami mam na co dzień do czynienia. Pracuje u lokalnego dostawcy internetu, który też między innymi rozsyła sygnał po radiu do klientów w domkach więc wiem o czym mówię. W trybie WISP interfejsem WAN’owskim jest WLAN a nie port ethernetowy (jest on wtedy wyłączony).

Ale nadal nie rozumiesz, że ten router umożliwia tylko zmianę MACa portu WAN. Chodzi mi to, że MAC możesz zmienić tylko tam, gdzie wpinasz kabel, nie zmienisz (przynajmniej w tym modelu routera) MAC access pointa, klonuj sobie MAC do woli, a MAC AP pozostanie bez zmian, zresztą sprawdź sobie sam, nie ma takiej możliwości, wiem, bo konfigurowałem ten router nie raz w trybie WISP i nie obeszło się bez dzwonienia do administratora sieci w celu zmiany MACa.

Pozdrawiam!

Nie mówię że zmienię w ten sposób MAC AP jednak gdy router pracuje w trybie WISP, jak już wcześniej wspomniałem interfejsem Wan jest radio i zmiana adresu MAC zadziała w ten sposób, że router połączy się do AP z tym zmienionym właśnie MAC’iem. Jeśli nie wierzysz to sprawdź sobie sam, postaw jakiegoś AP połącz się tym routerem w trybie WISP i sprawdź na AP jakiego ma on wtedy MAC’a a zobaczysz że na AP w liście połączonych będzie zmieniony MAC adres WISP’a od strony WAN a nie MAC radiówki.

Sprawdzałem nie raz, wiem o czym mówię bo zajmuje się siecią w firmie, a pisząc ten post podłączyłem AP i ten router w trybie WISP i to co napisałem wyżej jest prawdą.

Więc proponuje żebyś sprawdził tak jak pisałem a się przekonasz.

Pozdrawiam.