Jak podłączyć internet do laptopa

Cześć :))

Mam problem jestem na kupnie laptopa, mam na oku kilka tylko nie wiem czy do nich da się rade podpiąć bezprzewodowy internet.

Bardzo proszę o pomoc, jestem cienka w te klocki. :frowning: gg12358470

Poszukaj spytaj się sprzedawcy czy ma kartę wifi. Podaj nad jakim się zastanawiasz to my Ci powiemy czy podłączysz się bezprzewodowo czy nie. Bezprzewodowy internet chodzi Ci jakiś typu bluconect czy iplus lub może coś innego.

aktualnie sprzedawane nowe laptopy chyba wszystkie mają WiFi czyli możliwość bezprzewodowego łączenia się z internetem :stuck_out_tongue:

bluconet

Dostarczony zewnętrzny modem na usb czy jakąś inne metodą.

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n … ,id,69981/

ogóClnie nie chce przekraczać ceny 2350zł

A mogę poprosic o dane tego modemu blueconecta.

Wejdź na strony Ery. Porównaj też ofertę Play.

dopiero wszystko zamierzam i mam z tym problem i nie wiem czy bluconect bedzie dobry

Będzie dobry. Musisz tylko zwrócić uwagę na limity przesyłu danych w ramach abonamentu. W Play jest co najmniej 5 GB za rozsądną cenę, ale mogą być problemy z zasięgiem.

na właśnie a zasięg jest mi potrzebny ale nie wiem czy w wiosce niedaleko Zakopanego będzie

Powiem tak, że gdybym miał sobie kupić tego laptopa co ty wybrałaś to bym sobie wziął. Co do modemu jeżeli jest na usb to nie ma problemu, jeśli chodzi o zasięg w tym się nie wypowiem bo nie wiem. Co do laptopa zajrzyj na forum poświęcone laptopom. Tam Ci najlepiej doradzą co wybrać, tylko musisz się zastanowić czego oczekujesz od tego laptopa mobilności czy wydajności.

Play nie ma problemu z zasięgiem wbrew pozorom .

Witam!Mam laptopa bez urządzeń do ściągania internetu.Co powinnam kupć,by móc połączyć się z internetem na hot spotach w Polsce i za granicą.Słyszałam,że jest jakieś urządzenie na USB.Proszę o podpowiedź na co patrzeć by była dobra przesyłowość.

Karta wi-fi pod usb.

Podaj model laptopa to Ci powiemy czy faktycznie nie masz takiego urządzenia i co można by dokupić, aby uzupełnić ten brak. W wielu laptopach karta WiFi jest uruchamiana przyciskiem lub przełącznikiem na obudowie. Spotkałem się z kilkoma sytuacjami gdzie ludzie kupowali zewnętrzne karty myśląc, że nie mają wbudowanego adaptera WiFi, a on był po prostu wyłączony.

Dzięki!Na co zwrócić uwagę przy kupnie,jakaś konkretna firma? parametry? Laptop to Toschiba Satellite A-100-529

Satellite A100-529

Numer katalogowy : PSAA2E-01J011PL

Własności produktu

  • Wyposażony w najnowszy procesor Intel® Celeron® M, zapewniający idealną równowagę między prawdziwie mobilną technologią przetwarzania a wyjątkową wartością.- Zaskakujące możliwości rozrywki wideo dzięki ekranowi panoramicznemu TFT WXGA o przekątnej 15,4 cala, technologii Toshiba TruBrite® zapewniającej kryształowo czysty obraz oraz najnowszej karcie graficznej ATI.- Większa wydajność pracy dzięki dołączonemu programowi Microsoft® Office OneNote® 2003, umożliwiającemu intuicyjne zarządzanie informacjami, oraz programowi Toshiba ConfigFree™, ułatwiającemu zarządzanie połączeniami z sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi.- Zaawansowana ochrona systemu dzięki klawiaturze odpornej na zalanie, która daje użytkownikom dość czasu na zapisanie danych i wyłączenie komputera przenośnego w razie przypadkowego rozlania płynu.- Szeroki wybór inteligentnych opcji łączności i rozbudowy, obejmujący gniazda PC Card, port i.LINK®, cztery porty USB, port wyjścia TV i moduł bezprzewodowej sieci LAN (tylko w wybranych modelach).

Jak pisałem karta wi-fi na usb.

Ten model rzeczywiście tylko czasami występował z wbudowaną kartą WiFi, a przynajmniej tak twierdzi producent:

Tak więc są 3 opcje:

1. Dokupić kartę WiFi na miniPCI, przy czym nie wiem czy jest tam wolny slot, jaką kartę najlepiej dopasować i czy masz kogoś kto by ją zainstalował w środku - więc ta opcja raczej odpada

2. Dokupić kartę PCMCIA, która ma ten plus, że wsuwasz ją po prostu do slotu z lewej strony twojego kompa i tylko kawałek jej wystaje

3. Dokupić adapter WiFi na USB - jeżeli używasz lapka w terenie to trzba uważać żeby nie wyłamać sobie slotu USB przy przenoszeniu lub przestawianiu lapka

Prosta i wygodna powinna być opcja druga, ale konkretnego modelu Ci nie doradzę bo nie miałem w ręce takiej karty i nie wiem jakie mogą być potencjalne problemy.