Jak podłączyć internet do routera D-link Dir-300

Witam.

Kolega wprowadził się do nowego mieszkania i zastał tam wyżej wspomniany Router D-link Dir-300 oraz wie, że do mieszkania jest doprowadzony intrnet “Internetia”. Posiada on laptopa Toshiby.

Nie ma żadnych płyt instalacyjnych, ani sterowników. Co musi zrobić, aby mógł cieszyć się internetem na swoim lapku?

Jeżeli wszystko opłacone oraz router skonfigurowany to niech wepnie kabel do routera i laptopa :slight_smile: i net ruszy. Jak chce bezprzewodowo to:

Niech wejdzie na router sam i ustawi wifi wg swoich upodobań. Jak nie działają podstawowe loginy i hasła do routera no to trzeba go przywrócić do ustawień fabrycznych ORAZ się zaopatrzyć w login i hasło PPPoE od Internetii potrzebnych do skonfigurowania internetu bo z tego co mi wiadomo InterNetia działa na tej zasadzie przynajmniej u mnie w mieście.

micmos14 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podłączył wszystko i niestety internetu nie ma. Posiada Windows 7. Wszystko dobrze spiął. ethernety itd.

Nie potrzebuje żadnego oprogramowania? żeby się zalogować lub połączyć? Wiem, że niektórzy dostawcy internetu tak mają.

Jak jest router to nie potrzebujesz. Warunkiem jest jego poprawne skonfigurowanie :stuck_out_tongue:

Może jakieś wskazówki? jak mam go skonfigurować?

Nie mam bladego pojęcia jak to zrobić, a na googlach nic nie znalazłem ;/

Hej,

A jesteś pewien, że dostawcą łącza jest “Internetia”? To po prostu inna nazwa Netii. A skoro tak, to router D-Link DIR-300, który jest routerem bez wbudowanego modemu ADSL, nie nadaje się do tego łącza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko z tego co się orientuje, poprzedni użytkowniicy tego mieszkania, korzystali z tego internetu i wszystko było ok.

Jestem pewien, ze to Netia.

Hej,

:arrow: To możesz zrobić zdjęcie, które pokazuje, jak ten router jest podpięty?

:arrow: A może jest jeszcze jakieś inne, dodatkowe urządzenie, do którego router jest podpięty?

:arrow: Jak wyglądają na nim poszczególne diody, gdy router jest podłączony?

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://wklej.org/id/1127621/

to jest tekst, który wyskoczył po wpisaniu IPCONFIG /ALL, bo wpięciu kabelka od iternetu prosto do komputera ( z pominięciem routera,

a tu z routerem :

http://wklej.org/id/1124801/

Czy da się z tego coś wyczytać?

Wyczytać się z tego da tyle, że bez routera komputer nie dostaje adresów.

Więc są dwie opcje:

  • dostawca filtruje adresy MAC.

  • Faktycznie jest to InterNetia wtedy adresu nie dostaniesz bo musisz się łączyć przez protokół PPPoE podając login i hasło z umowy na internet.

Sprawdzić to można łatwo podłącz komputer do routera.

Otwórz przeglądarkę wpisz http://192.168.0.1

Powinno Ci wyskoczyć okno z pytaniem o login i hasło.

Jako login podaj admin hasło zostaw puste (są to domyślne ustawienia jeżeli poprzedni właściciele je zmienili to nic nie wskóramy :slight_smile: ).

Jak wejdzie to wejdź do INTERNET SETUP i zrób screena ustawień :slight_smile:

Hej,

A nie ma przypadkiem tak, że po podłączeniu kabelka do komputera pojawia się komunikat o tym, że kabel jest odłączony?

:arrow: Po podłączeniu kabelka do routera, jak wyglądają pierwsze trzy diody na urządzeniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety zmuszony byłem wczesniej do resetu Routera, bo hasło na niego bylo zmienione. Więc teraz jest znów admin i hasło puste

No tak, ale nie poznamy już jego konfiguracji.

Jak podłączysz kabel do routera to jakaś dioda dodatkowa się zaświeca na routerze?:slight_smile:

tak, dodatkowa dioda zaczyna migać.

No to skoro kabel działa, a komputer nie dostaje adresów to jest filtrowanie MAC, albo komunikacja przez protokół PPPoE. Tak czy inaczej musisz się skontaktować z dostawcą i to wyjaśnić bo raczej tu nic nie ugramy sami bo nie masz żadnych starych ustawień, żeby je przepisać :frowning:

Tak, to jest komunikacja przez protokół PPPoE. Mam nawet login i hasło.

No to wejdź na router w internet settings następnie Dynamic IP/DHCP czy coś w tym stylu zmień na PPPoE wpisz ten login i hasło zaznacz Connect Automatically i zapisz. Wtedy poszukaj w jakimś oknie statusowym czy dostałeś adresy na routerze. Jeżeli nie ma filtrowania maców to przejdzie, a jak filtrowanie jest to modlić się, że właściciele podali mac tego routera internetii :slight_smile:

http://routerhelp.ru/routers/d-link/6-dir-300-pppoe-nastroika - link do instrukcji konfiguracji pppoe co prawda po rosyjsku ale screeny są po angielsku więc najważniejsze widać :slight_smile:

Czyli jeżeli to się nie uda, to już sam nic nie wskóram?

Jeżeli po podaniu loginu i hasła w menu STATUS w dziale internet nie pojawią się adresy IP to bez kontaktu z dostawcą nic nie zrobisz bo trzeba będzie zgłosić nowy adres MAC, żeby go dodali do swojej bazy.