Jak podłączyć internet do wielu urządzeń?

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów przepraszam jeśli umieściłam to w złym miejscu ale jestem nowa i nie wiem gdzie to dodać.

Mam problem z podłączeniem Internetu do wielu urządzeń na raz.

Sytuacja wygląda tak :

-Internet mam podłączony do komputera stacjonarnego poprzez Modem Speedtouch Działa.

-podłączyłam router Pentagram Cerberus P6311-07A jako lan do komputera stacjonarnego i laptopa jak i do Konsoli i Działa

-mam również modem Wi-Fi z ASMAX który dostałam z Neti. NIE DZIAŁA tak jak powinien

a teraz przejdę do meritum:

Jeśli by się dało to chciała bym podłączyć internet poprzez sam router Wi-Fi lub Pentagram.

ale byłabym zadowolona gdyby się dało zrobić tak żeby Speedtouch był podłączony do komputera a router rozprowadzał internet do innych urządzeń.

Błagam o pomoc już 2 lata staram się to zrobić.

Twoim dostawcą jest netia?

Ten asmax to ASMAX AR 1004g?

Czym się objawia “NIE DZIAŁA tak jak powinien”?

podłączając do niego internet w nim jest ale na komputerze nie działa

Przydałoby się trochę szczegółów, bo my nie wiemy co to znaczy podłączać internet do routera. Dobra, konkrety. Napisz co i w jaki sposób podłączasz do routera? Napisz dokładnie, co chcesz osiągnąć. Na chwilę obecną rozumiem, że chcesz, aby twój PC, do którego podłączony jest modem był routerem (bramą do internetu - sieci WAN), do którego podłączasz router, żeby mieć Wifi (gdzie router prawdopodobnie robi za switch, a nie za router), ale napisz dokładnie o co chodzi, bo na chwilę obecną można się tylko domyślać.

Chodzi mi o to że jak podłączam internet do routerów to w nich mam internet (sądząc po świecącej się na zielono kontrolce ADSL )

gdy równocześnie podłączam go do komputera stacjonarnego i sprawdzam stan połączenia internetowego pisze że jest 10 mega ale nie działa (w przeglądarkach). Jeśli się przydadzą to mogę zrobić zdjęcia . Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nadal nie wiem co oznacza twoje podłączanie internetu do routerów, wyrażaj się precyzyjnie. Chodzi Ci o podłączenie kabla telefonicznego do routera?

Co podłączasz do komputera? Modem czy kabel sieciowy od routera?

Rozumiem, że brak odpowiedzi na dwa pierwsze pytania są potwierdzeniem… czyli dostawcą jest netia i dostałaś od nich model ASMAX AR 1004g.

W zasadzie wszystko co jest poniżej, będzie “skupiało się” nt. asmax

Zakładam, ze podłączasz sprzęt dostarczony przez ISP przez rozdzielacz, który posiada dwa porty, PHONE (dla telefonu stacjonarnego) i MODEM (dla modemo-routerów i to pod niego podłączasz asmax’a). Urządzenie podłączasz pod wymienioną kostkę poprzez port o nazwie LINE (szare gniazdo, obok anteny wifi).

Teraz, gdy urządzenie jest podłączone, tak do do sieci tel. jak i do prądu (poprzez zasilacz), świecą się na nim diody:

-PWR - światło ciągłe, zielone (urządzenie działa)

-DSL - światło ciągłe, zielone (połączenie z linią telefoniczną jest aktywne/zsynchronizowane)

-INET - światło ciągłe, zielone (ustanowiono połączenie z internetem)

-WLAN - światło ciągłe, zielone (wifi jest aktywne)

Jeśli któreś z wymienionych diod nie świeci lub świeci inaczej od podanego stanu “światło ciągłe, zielone”, napisz która to dioda i jak się zachowuje.

W takim stanie asmax’a:

  • połączenie z internetem jest ustanowione

  • podłączenie komputera poprzez kabel eth. powinno dać dostęp do internetu

  • połączenie komputera poprzez wifi powinno dać dostęp do internetu (o tym jak się połączyć, jest niżej oraz w instrukcji obsługi ;))

Jeśli oba ostatnie podpunkty nie są wykonalne, to istnieje możliwość, że sprzęt z jakichś względów nie przydziela dla komputera adresów ip. Możliwe przyczyny to:

  • “sztywne” ustawienie adresów w konfiguracji karty sieciowej (nie są na “automacie”, więc dhcp asmax’a nie ma jak ich wymusić…)

w tym wypadku trzeba byłoby zobaczyć jak wygląda konfiguracja karty sieciowej - przydałaby się wiedza o posiadanym przez Ciebie systemie operacyjnym…

  • masz u ISP opcję stałej adresacji publicznej, a urządzenie od niego jest standardowo ustawione na przydzielanie IP z puli prywatnej (w tym wypadku trzeba się posiłkować zapisami w umowie, związanych z przydzielonymi publicznymi adresami IP, jeśli oczywiście takie są w niej podane…)

Podłączenie komputera do asmax’a:

  • przez kabel eth., w sumie obojętny port urządzenia (jeśli masz jeden komp., to podepnij go np. pod LAN1), o kolorze żółtym, wpinasz kabel internetowy, od strony komputera, pod odpowiedni dla tego kabla port. (karta sieciowa w komputerze musi być włączona i sprawna, z zainstalowanymi i odpowiednimi dla niej sterownikami… jeśli jakiekolwiek urządzenie w komputerze nie ma sterowników, dowiesz się z menedżera urządzeń -będzie przy nim trójkąt z wykrzyknikiem-, do którego dostaniesz się przez np. kombinację kliwiszy WIn+R, wpisanie devmgmt.msc i OK lub enter)

  • przez wifi, na spodzie asmax’a powinna być naklejka z informacją o nazwie sieci wifi (SSID:nazwa_sieci) oraz kluczu/haśle do tejże sieci (WPA-PSK:ciąg_znaków_będące_hasłem). W tym wypadku powinnaś wywołać w systemie okno połączenia z siecią wifi (nie wiem jaki masz system, inaczej się to robi w każdym, niestety), wyprać taką, która odpowiada nazwie sieci z naklejki i kiedy zostaniesz o to poproszona, podać klucz/hasło, następnie potwierdzić chęć połączenia.

Dostanie się do konfiguracji asmax’a poprzez przeglądarkę:

  • adres urządzenia: 192.168.1.254 (wpisujesz w pasku adresu)

  • login i hasło: admin (wpisujesz w oknie jakie powinno się pojawić i będzie pewnie miało dwa pola, jedno nazwane “Nazwa użytkownika”, gdzie wpisujesz login “admin” i drugie pole o nazwie “hasło”, w który również wpisujesz “admin”… i OK lub enter)

Jeśli masz publiczną adresację IP:

  • wchodzisz w konfigurację asmax’a, przechodzisz do “Advanced Setup”, następnie do “LAN”

  • zaznaczasz „Configure the second IP Address and Subnet Mask for LAN interface”

  • wypełniasz pola “IP Address” oraz “Subnet Mask” (gdzie adres ip jest o jeden większy od określonego w przydzielonej puli)

PS. Możliwe, że przydatny link, krok 3a i 3b. Sprawdź w konfiguracji asmax’a enkapsulację, VPI, VCI.

Odpowiedzi na pytania Pana Moderatora:

  1. kabel telefoniczny do odpowiedniego gniazda w ASMAXIE

2.podłączam do komputera stacjonarnego kablem sieciowym do zintegrowanej karty sieciowej w komputerze od pierwszego gniazda w asmaxie o oznaczeniu LAN1 i uzyskuje połączenie lecz nie mam działającego internetu

Odpowiedź na pytania pana manieKMP

1.tak właśnie ten model modemu posiadam

  1. Świecą się tylko lampki : WLAN, DSL, PWR

a dodatkowo gdy podłączę kablem sieciowym do komputera to ETH1

wszystkie na zielono bez przerw

INET nie świeci wcale

Czyli mamy chyba “winowajcę” braku dostępu do internetu, ponieważ taki stan tej diody mówi o braku połączenia z internetem (dokładniej, za instrukcją: Brak aktywnego połączenia PPPoA lub PPPoE).

Z tego by wynikało, że nie skonfigurowałaś swojego samax’a do łączenia się z internetem albo konfiguracja jest niepoprawna.

Na linii telefonicznej Netii:

Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)

Encapsulation: PPPoE (RFC2516)

Multiplex: LLC (Logical Link Control)

Virtual Path ID (VPI): 8

Virtual Circuit ID (VCI): 35

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1432 lub 1492

Na linii telefonicznej TP:

Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)

Encapsulation: PPPoA (RFC2364)

Multiplex: VC multiplexing (VCmux)

Virtual Path ID (VPI): 0

Virtual Circuit ID (VCI): 35

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1432 lub 1492

Wejdź do konfiguracji asmax’a przez przeglądarkę (dane adresu, loginu i hasła podane w poprzednim poście)

VPI, VCI - netia (VPI=8, VCI=35), TP (VPI=0, VCI=35)

PPPoA, PPPoE - netia (PPPoE LLC), TP (PPPoA VC/MUX)

Wpisanie loginu i hasła, otrzymane od ISP

Screeny w sieci znalezione…

PS. Instrukcja obsługi Twojego asmax’a

http://imageshare.pl/?di=O9CS

nie potrafię się w tym połapać za dużo tych opcji

Na tym zrzucie za wiele nie widać, zrób zrzuty ekranu z zakładek Summary, WAN, ATM, ADSL oraz Advanced Setup WAN i LAN. Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

tracert dobreprogramy.pl

Cała podana konfiguracja powinna dać się ustawić po skorzystaniu z opcji “Quick Setup”… sprawdź ją i “pochwal się” efektami :slight_smile:

http://speedy.sh/QY3q5/Problem-z-Asmaxem.bmp

musiałam w takiej formie dodać zdjęcie iż wcześniej był problem z jakością.

W pkt. 1. Masz określone ustawienia dla tp, a powinno być dla netii (VPI=8, VCI=35).

Na jakich liniach korzystasz z usług Netii? Na liniach Netii czy TP/Orange?

na liniach tp

Dodane 12.12.2012 (Śr) 18:10

Na liniach TP

W takim razie router konfigurujesz (interfejs WAN) według tych parametrów http://pl.wikipedia.org/wiki/Neostrada# … nfiguracji w sposób podany w tym przykładzie podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786274