Jak podłączyć kabel od anteny radiówki, do laptopa

jak w temacie :frowning:

zakupiłem laptopa,i myślę teraz, co do niego dokupić,jak przerobić… żebym mógł normalnie podłączyć kabel z końcówką “wkręcaną” od anteny panelowej radiówki, jak do normalnej karty sieciowej w stacjonarnym komputerze :? kurcze nie wiem jak to wam opisać ale takie mam wejście w laptopie do sieci /jak telefoniczne gniazdo/ zaznaczyłem "strzałką czerwoną’ te wejścia… dc5114c971f3da46.jpg

czy są jakieś przelotki… czy kartę muszę do laptopa sieciową specjalnie kupować?? :roll: Proszę o szybką podpowiedż :frowning:

Jednym słowem ,chcę teraz od kompa stacjonarnego swojego, wykręcić kabel z sieciowej karty i wkręcić /hmm…podłączyć ,/do laptopa jak?? :frowning:

niestety nie da się bezpośrednio podłączyć anteny do laptopa. Rozwiązaniem tego problemu jest kupno APka, np. TP-Link TL-WA501G.

Do niego podpinasz antenę, a następnie łączysz go z komputerem, za pomocą kabla z końcówkami RJ-45.

najprościej będzie jak zakupisz sobie taką karte sieciową na usb

http://allegro.pl/item432438466_realtek … tenka.html

działa pod każdym systemem także nie ma problemów z kompatybilnością. Sam używam takiej i jestem bardzo zadowolony :smiley:

taka karta to rozwiązanie niewiele tańsze od APka, no i z doświadczenia mogę powiedzieć, że różnie bywa z tymi kartami Wi-Fi na USB.

oo właśnie o to mi chodzi koledzy… coś takiego właśnie jak na usb czy nawet Tp link… :smiley: a chodzi mi w ogóle o to;; dam przykład,zabieram z sobą laptopa na dach,strych itp,podłączam/wkręcam do niego,zrobiony przez siebie ok 1 metr kabelka…/ właśnie kabel prosto od anteny…i ustawiam siłę sygnału /kręcąc anteną/ patrząc w laptopa…o to mi chodzi ,więc co polecacie chyba to na usb ,bo mniejsze nie…?

z tym, że pod APka, który poleciłem Ci wcześniej możesz podpiąć później router Wi-Fi i pozbyć się kabla łączącego lapa z netem :wink:

No ale decyzja oczywiście należy do Ciebie.

więc wybór ;kupuje to co jest do usb…/co polecił tomek1111/ i to co ty Tp- linka poleciłeś…,przykład ,tą kartę Wi- Fi na usb będę zabierał na dach z laptopem w celu ustawień anten itp…a tego Tp linka używał w celu np wychodzenia na plac z laptopem i łączenie bezprzewodowo się… :slight_smile:

A to dlaczego ? Trochę z tym jest kombinowania i będzie trzeba użyć pigtajl ale da się to zrobić. Tak czy inaczej takie rozwiązanie jest szalenie nie praktyczne, ale jak już ktoś się uprze, to jest to do zrobienia.

rokko , też dzięki za podpowiedz,ale mam pytanie też :razz: czy taki pigtajl istnieje,co z jednej strony jest zakończony tą wtyczka telefoniczną /jak w screenie co podałem z tyłu laptopa/ a z drugiej strony zakończony taką nakrętką co do karty sieciowej się wkręca?? istnieje taki kabel? bo szukam na allegro i są ale nie takie o jaki mi właśnie chodzi :frowning: i pytanie drugie,czy jak np;teraz mam antenę wkręconą do karty sieciowej./ komputer stacjonarny/ i np; kupił bym to 2588b9aa24b76668.jpg i za pomocą tego rozdzielacza bym rozdzielił kable jeden do laptopa,drugi do kompa stacjonarnego /mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi/ to czy będe miał neta w tych dwóch sprzętach równocześnie??

to co mam zastosować,jak nie ten trójnik,a muszę mieć neta z jednej anteny :frowning: i neta w laptopie i zostawić na stacjonarnym kompie też,bo moja żona przesiaduję i sobie przeszkadzamy tylko,dlatego pomyślałem o rozdzielaczu…

o niej tylko myślę ,ciort że wystaje itp ale grunt, że mogę obejść swoje “nieszczęsne wejście na wtyczkę telefoniczną”,a np do tego wi -fi karty usb dokręcić kabel od anteny:) Więc to jedyny wybór,i mniejszy koszt :expressionless: Tak myślę #-o Ja myśle jutro wybrać się do sklepu, zakupić 2 WTYKi RP-SMA + kabel ok 3 metry,założyć je na niego,użyć “trójnika” :frowning: .kupic też tą kartę Wi Fi usb i w taki sposób podłączyć i rozdzielić na 2 kompy net ,bo innego wyjścia taniego raczej niema #-o a wy jak byście na moim miejscu szybko tanio podłączyli ??

rokko , a ty masz może sklep z komputerami itp na terenie naszej miejscowości ? :slight_smile: kurcze co bym dał za gotowy pigtajl żeby z jednej strony wychodził wtyk na to wejście co mam w laptopie /gniazdo telefoniczne/ a z drugiej strony zakończony wtykiem RP-SMA :slight_smile: zakupił bym taki,z chęcią,i tylko trójnik użył i po krzyku…,fakt że może będzie net słabszy…ale cóż poradzić :frowning: A może się mylę, i są takie gotowe pigtajl-e ???

alfa78 , co do jakości świadczonych u nas usług wolę się nie wypowiadać, tak samo jak jakości oferowanego sprzętu, ale jeżeli już pytasz, w ogóle nie kupuję w Myszkowie. Zaopatruje się poprzez sklepy internetowe, w Sosnowcu lub w Częstochowie.

no tak ,też tak myślę i mam różne opinie co do oferowanego sprzętu u nas itp,ale jak potrzebuję na “już” tak podłączyć,to co mam zrobić :frowning: Na paczki mi się czekać nie chce,a wyjazd mi nie wchodzi w rachubę,bo do póżna od jutra pracuję i sklepy czekać z zamknięciami np w Częstochowie nie będą :frowning: rokko , posłuchaj istnieje taki pigtajl co wyżej go opisałem?Bo nawet na aukcjach takowych nie widzę :frowning:

Takiego jak opisałeś wyżej nie ma i nigdy nie będzie.

Co do zakupów w Myszkowie, to jedynie do kabli mam zaufanie :lol: , jeżeli chodzi o całą resztę, to nigdy nie odwarze się tutaj kupić, cokolwiek czy to będzie CD\ROM, karta sieciowa, laptop, nic nie kupię choćbym miał do samej Łodzi po części jeździć.

jejku z nieba mi spadłeś,jak to tak na prawdę będzie współpracować! Ale… z tego co widzę to w PC nie mam wejścia na wtyczkę telefoniczną i co dalej? Żebym miał wejście w Pc właśnie na lan czyli gniazdo telefoniczne to już bym dawno sobie poradził,ale mam tylko kartę sieciową na wkręcaną końcówkę…:smiley: I po co mi ten Tp link…:smiley:

Czyli co? Ratuję mnie tylko dokupić np; http://allegro.pl/item437247060_nowa_ka … 4_box.html ,żebym miał to wejście w swoim kompie stacjonarnym na tą wtyczkę sieciową /bo płyta główna nie posiada moja tego wyjścia…“wyjątek”/ i zakupić rutera -TP-Link 543/lub jakiegoś też dobrego z trybem WISP ,i podłączyć wszytko tak jak opisałeś Maestro00 , Aha ale… na to wychodzi że moja karta sieciowa /D-Link DWL-G520+/ ,którą teraz mam w kompie stacjonarnym ,zostanie bezużyteczną,ponieważ z niej wykręcam kabel od anteny a wkręcam do rutera ,zgadza się? Co sądzicie o tym ruterze, http://www.dlink.pl/?go=gNTyP9CgrdFOIC4 … ZK940LAtjm sprzedający go chwali i myślę czy go kupić,a i to jutro na zamówienie go będzie miał na sklepie,bo bardzo mu schodzą podobno z półek one… Proszę o szybką odp,czy naprawdę go polecacie, :?