Jak podłączyć kabel rj-45 do rutera

witam chciałbym utworzyć sieć wifi w domu, mam ruter który sie łączy z dostawcą internetowym bezprzewodowo i przesyła internet do mojego komputera poprzez kabel rj-45 ,teraz mam pytanie jak podłączyć ten kabel rj-45 do rutera żeby rozdzielić sygnał poprzez wifi ,ruter do którego chcem podłączyc to NETGEAR DG834Gv3 i w nim jest wejście rj-11.więc jak mam podłączyć wtyczke rj-45 do gniazda rj-11 ,są jakieś przejściówki ?? czy da rade jakoś inaczej podłączyć ??.prosze o szybką odpowiedz

ps.mam nadzieje że teraz tytuł będzie ok:)

// Połączono posty.

żeby troche ułatwić współprace

http://fotoo.pl//out.php/i23463_ffffffffffff.bmp

Najpierw poczytaj instrukcję routera ale najpierw zapomnij o próbie podłączenia złącza RJ-45 do gniazda RJ-11.

To jest tak jakbyś płyn do spryskiwacza wlał do zbiornika paliwa i krzyknął :jedziemy. Efekt będzie taki sam.

widziałem na allegro kable że z jednej strony jest rj-45 a z drugiej rj-11 czy to będzie działać ??.instrukcje czytałem i nic nie ma o podłączeniu rj-45

Nie wiem jaką instrukcję tego routera czytałeś. Na stronie 2-9 instrukcji (pobrałem ze strony Netgeara) jest mowa o tym co to jest RJ-11 i co to jest RJ-45 i do czego służą. Zacznij od lektury instrukcji.

Po co mu instrukcja, jak gościu nie rozumuje tego co tam napisali…

Nie ma czegoś takiego jak kabel RJ-45, jak już to kabel UTP ze złączem RJ-45. Z tego co napisałeś, rozumiem, że chcesz połączyć router, który łączy się bezprzewodowo z ISP do innego routera (wspomniany Netgear), jeśli tak, to musisz wyposażyć się w inny router, albo łączyć wszystko kablem. Netgear może Ci służyć w chwili obecnej jedynie jako switch.

Pozdrawiam!

czyli nie da sie podłączyć lub jakoś przerobić rj45 do rj11??

to wy się zajmujecie komputerami więc prosze nie piszcie takich postów typu “nie rozumiesz instrukcji”

http://allegro.pl/promocja-wifi-router-linksys-wrtu54g-tm-upc-vectra-i1963659682.html czy taki ruter będzie dobry ??

Tak nie za bardzo, w routerze z wejściem na złącze RJ-11 masz wbudowany modem ADSL.

Tak, będzie dobry tyle tylko, że działa w standardzie b/g, jeśli nie masz w domu żadnych urządzeń, działających w stnadardzie n i nie planujesz w przyszłości używać takich urządzeń, to ten router będzie wystarczający.

Pozdrawiam!