Jak podłączyć kabel rj-45 do rutera

(Myrcin1) #1

witam chciałbym utworzyć sieć wifi w domu, mam ruter który sie łączy z dostawcą internetowym bezprzewodowo i przesyła internet do mojego komputera poprzez kabel rj-45 ,teraz mam pytanie jak podłączyć ten kabel rj-45 do rutera żeby rozdzielić sygnał poprzez wifi ,ruter do którego chcem podłączyc to NETGEAR DG834Gv3 i w nim jest wejście rj-11.więc jak mam podłączyć wtyczke rj-45 do gniazda rj-11 ,są jakieś przejściówki ?? czy da rade jakoś inaczej podłączyć ??.prosze o szybką odpowiedz

ps.mam nadzieje że teraz tytuł będzie ok:)

// Połączono posty.

żeby troche ułatwić współprace

(Jacekb) #2

Najpierw poczytaj instrukcję routera ale najpierw zapomnij o próbie podłączenia złącza RJ-45 do gniazda RJ-11.

To jest tak jakbyś płyn do spryskiwacza wlał do zbiornika paliwa i krzyknął :jedziemy. Efekt będzie taki sam.

(Myrcin1) #3

widziałem na allegro kable że z jednej strony jest rj-45 a z drugiej rj-11 czy to będzie działać ??.instrukcje czytałem i nic nie ma o podłączeniu rj-45

(Jacekb) #4

Nie wiem jaką instrukcję tego routera czytałeś. Na stronie 2-9 instrukcji (pobrałem ze strony Netgeara) jest mowa o tym co to jest RJ-11 i co to jest RJ-45 i do czego służą. Zacznij od lektury instrukcji.

(jarekm26) #5

Po co mu instrukcja, jak gościu nie rozumuje tego co tam napisali...

(roobal) #6

Nie ma czegoś takiego jak kabel RJ-45, jak już to kabel UTP ze złączem RJ-45. Z tego co napisałeś, rozumiem, że chcesz połączyć router, który łączy się bezprzewodowo z ISP do innego routera (wspomniany Netgear), jeśli tak, to musisz wyposażyć się w inny router, albo łączyć wszystko kablem. Netgear może Ci służyć w chwili obecnej jedynie jako switch.

Pozdrawiam!

(Myrcin1) #7

czyli nie da sie podłączyć lub jakoś przerobić rj45 do rj11??

to wy się zajmujecie komputerami więc prosze nie piszcie takich postów typu "nie rozumiesz instrukcji"

http://allegro.pl/promocja-wifi-router-linksys-wrtu54g-tm-upc-vectra-i1963659682.html czy taki ruter będzie dobry ??

(roobal) #8

Tak nie za bardzo, w routerze z wejściem na złącze RJ-11 masz wbudowany modem ADSL.

Tak, będzie dobry tyle tylko, że działa w standardzie b/g, jeśli nie masz w domu żadnych urządzeń, działających w stnadardzie n i nie planujesz w przyszłości używać takich urządzeń, to ten router będzie wystarczający.

Pozdrawiam!