Jak podłączyć kabel telefoniczny do tp linka

Witam mam problem tego typu gdyż zakupiłem sobie dzis rotuer TP LINK TL WR740N lecz po rozpakowaniu go okazało sie ze nie ma tam wejscia telefonicznego r11, jakos nie zwracałem nawet na to uwagi poniewaz myslalem ze tak samo jak w starym routerze czy tez modemie ( juz sam nie wiem co to jest ) SAGEMCOM fast 2704 od orange było takie wejscie. i teraz mam pytanie jak to zrobic zeby to wszystko działało. Jak podłączyć tego tp linka skoro nie ma z tyłu wejscia telefonicznego jest tylko 4x r45 i 1x WAN. Czy ja musze ten stary połaczyć z tym nowym kablem ethernet ? troche to bez sensu poniewaz chce starego sie pozbyc gdyż jest troche przepalony w srodku i ma teraz małą przepustowość. Jak podłączyć tego tp linka ?

 

 

Z góry dziekuje.

WAN: port służący do łączenia routera z modemem DSL/kablowym lub gniazdem Ethernet… 

 

Wszystko w instrukcji . 

http://www.tp-link.com.pl/resources/document/TL-WR740N_V4_User_Guide_1910010884_PL.pdf

router, który zakupiłeś nie nadaje się do Twojego internetu (rozumiem, że masz orange). musisz kupić router z modemem ADSL. idź do sklepu, w którym kupiłeś ten router, oddaj go jeśli jest taka możliwość i poproś o taki z modemem adsl do neostrady.

Tego Tplinka możesz podłączyć tylko do obecnego modemu niestety, innej opcji nie ma. Albo musisz go wymienić, albo używać razem z modemem.

Kurde troche fail z mojej strony no nic jakos to będzie, a nie da sie jakiejs przejsciówki kupić z r11 do r45 ? ;d

 

nowy14, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Pewnego rodzaju "“przejściówką”  jest Twój stary modem.

 

Zrozum - podłączenie kabelków nie załatwia sprawy, modem musi z sygnału telefonicznego wydzielić sygnał Internetu, odpowiednio go obrobić i dopiero wtedy jest on zrozumiały dla komputera.

Router, który kupiłeś “nie rozumie” sygnału internetowego w takiej postaci jak masz obecnie w linii telefonicznej.

Ok czaje dzieki.

Masz dwie opcje, dokupić modem ADSL z wyjściem ethernet (na złącze RJ-45), albo wymienić router na zgodny z Neostradą czy co tam masz za usługę. Decyzję możesz oprzeć na tym co taniej Cię wyniesie. Dla przykładu, modem ADSL z wyjście ethernet TP Link TD-8616 możesz dostać od 63 zł, zaś router pracujący w standardzie draft-n (router, który masz obecnie pracuje w standardzie draft n) z wbudowanym modemem (dla przykładu TP Link TD-W8950N) kupisz za przynajmniej 100zł. Router, który kupiłeś kosztuje około 50zł, modem można dostać od 63zł to wychodzi 113zł. Ceny będą mniej więcej zbliżone, więc sam musisz policzyć co Cię taniej wyjdzie i czy chcesz mieć wszystko w jednym, czy osobne urządzenia.

Ok rozumiem napewno to przemyśle dzieki za pomoc.

 

A jeszcze chciałbym sie zapytać czy jest jakaś różnica w routerze z wbudowanym modemem i routerze i modemie połączonymi kablami czy to jest podobna prędkośc czy też przy tym drugim rozwiązaniu są jakieś spadki ?

Pod względem funkcjonalnym żadne rozwiązanie nie jest gorsze lub lepsze.

W przypadku routera z wbudowanym modemem dużym plusem jest to, że mamy mniej kabli bo dwa urządzenia są w jednej obudowie.