Jak podłączyć kartę graficzną MSI GeForce 7300SE

Witam. Mam płytę główną AsRock P4VM890, i kupiłem kartę graficzną MSI GeForce 7300SE i nie wiem jak mam ją podłączyć. Jeśli nie będzie pasować napiszcie. Z góry dzięki :smiley:

@Edit

Korzystałem z instrukcji na stronie http://www.hotfix.pl/zmiana-karty-graficznej-na-nowa-wylaczenie-zintegrowanej-karty-graficznej-w-bios-ie–a74.htm i nic nie wyszło

Pasować będzie, tylko niepotrzebnie wydałeś na nią pieniądze, bo wcale nie jest wydajniejsza od zintegrowanej na płycie…

Jak nic nie wyszło? Opisz dokładnie co jest nie tak.

Tak, ale ja chciałbym ją podłączyć i zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Od Chrome na pewno jest wydajniejsza i to kilka razy, w Black Ops nie pogra, ale w starsze da radę.

Odinstaluj stery od obecnej, włóż grafikę do slotu podepnij pod nią monitor i automatycznie powinna się odpalić z 73se, płyty zwykle same przełączają się na dodatkową grafikę i zintegrowana sama się wyłącza.

!Up

Robiłem tak, ale jak podpiąłem monitor do nowej grafy, to był czarny obraz, i nic nie mogłem zrobić, nawet biosa nie było widać na monitorze.

Spróbuj resetu bios zworką, przeczyszczenia slotu i styków karty, jak jest możliwość podmiany karty na inną lub sprawdzenie na innym kompie to zrób to, na koniec aktualizacja bios, może być tak że karta nie jest kompatybilna, może kupiłeś jakiegoś oema i gryzie się z płytą. Sprawdź czy model jaki masz jest w ogóle na stronie msi

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … cat_no=130

@Up

1.Nie wiem o co chodzi o reset biosu zworką :stuck_out_tongue:

2.Przeczyszczone były wcześniej sloty, oprócz tego wiatraczek chodził w karcie graficznej (co raczej świadczy o tym że ma dobre połączenie z płytą).

3.Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym kompie.

4.Z aktualizacją biosu jeszcze zobaczę.

5.Na tej stronie http://www.msi-polska.pl/index.php?func%20…%20cat_no=130 niema mojej karty graficznej.

Poza tym moja karta graficzna kupiona była tu http://allegro.pl/msi-geforce-7300se-64mb-tc512mb-pci-e-fvat-gw-i1422821804.html. Tam są podane wszystkie parametry.

http://www.zaradni.pl/porada/582,jak_zl … o_w_biosie

W tej płycie opis kasowania jest na 15 str manuala

http://download.asrock.com/manual/P4VM890.pdf

Wyciągasz kabel z zasilacza, czekasz 15s, i zwierasz dwa piny zworką z napędu cd lub śrubokrętem (nr 20) na 5s.

Łączenie PCI-E ma 164 piny, jak któryś komunikacyjny jest brudny czy uszkodzony to wentylator będzie się kręcił, ale obrazu nie będzie, na spalonych płytach gł wentylatory też się zwykle kręcą.

To masz oema, nie wiadomo kto ją realnie zrobił, pewnie pochodzi z demontażu, z oemami może być problem, bios karty może się gryźć z płytą.

Eh… a więc co mi zostało? (Podejrzewam że pewnie kupić drugą grafikę lub pozostać przy starej[ewentualnie nowy komp])

Dodane 06.02.2011 (N) 20:18

Problem rozwiązany. Okazało się że źle podpiąłem kartę. Temat do zamknięcia. (Dzięki Tobiemu za pomoc :slight_smile: )