Jak podłączyć kilka komputerów na raz?

Witam, kupiłem niedawno swich’a NETGEAR 8port FS108 i chciałem podpiąć przez kabel sieciowy internet do pc i konsoli ale nie działa. Słyszałem że operator mojego internetu może mieć blokade na kila połączeń kablowych Lan czy Wlan nie pamiętam jak się to nazywało. Jak sprawdzić czy rzeczywiście mam tą blokadę ? mam internet z Neostardy (Orange) 40mb/s. Próbowałem podłączyć internet (załącznik) ale nic nie wyskakuje ani na ruterze ani pc czy konsoli.

 

PS: mój ruter ma 4 wejścia na kable ethernet.

post-279111-0-47788800-1432902233_thumb.

Jeśli router ma 4 porty lan, a chcesz podłączyć ledwo konsole i komputer to switch zbędny.

Nie bardzo pojmuję po co ci swich jak router ma 4 wyjścia. Czy masz zamiar podłączyć więcej niż 4 komputery bo jeżeli nie to po co robienie bałaganu i komplikowanie sprawy??

Oczywistym jest że do Neostrady nie podepniesz 2 routerów ale nie słyszałem aby za routerem była ograniczona ilość odbiorników - to jest prywatna sprawa twojej sieci wewnętrznej.

W Orange nie masz ograniczenia co do ilości komputerów za NAT-em.

Jak pisali przedmówcy switch jest tutaj kompletnie zbędny. Podejrzewam, że urządzenie dostępowe to jakiś Sage(co)m więc pamiętaj, że kable do niego zazwyczaj muszą być crossowane.

ale ruter mam na drugim końcu domu więc nie mam jak przeciągnąć kolejnego kabla 30 metrowego więc kupiłem swich’a 

nie wiem czy mam te crossowane kable jak to mg sprawdzić ?

Zamienione kabelki są przy krosie http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/inet/001_lan/images/crossover.gif

załóżmy że mam te kabl;e to wtedy powinno działać ?

Właściwie powinieneś użyć kabla prostego do łączenia switcha z routerem i switcha z komputerem, ale że wszystkie 8 portów ma funkcje Auto MDI/MDIX co umożliwia auto krosowanie kabla sieciowego, więc praktycznie nie ma znaczenia czy jest krosowany czy nie.

Gdy połączysz sprzęt kontrolki odpowiednich portów świecą się?

nie ale gdy bezpośrednio od rutera do pc wtedy tak 

Zasilanie rozumiem podłączyłeś do switcha? Jeśli nie świecą się kontrolki w switchu to może wadliwy jest.

wszystkie kontrolki się palą mogę zrobić zdjęcia i zara wrzucę jak jest podłączone

I jak podepniesz do pc to działa net a jak do konsoli to nie działa tak? Pewnie nie ma konsola kabla i jest źle skonfigurowana.

nie o to chodzi chodzi od to że jak kabel o swicha pociągne do kąsoli i poc to nie działa a tak to i w konsoli i w pc działa jak ten główny przeciągnięty przez cały dom podłącze 

Twoje połączenie powinno działać. Jeśli masz możliwość sprawdź ten switch pod inną siecią czy jest sprawny.

Postaram się ostatecznie oddam na gwarancję dzięki za pomoc jak coś to się odezwę :wink: