Jak podłaczyć kompa do tv?

Jak podłączyć komputer do telewizora. Mam kartę graficzną Radeon 9600 XT a w telewizorze mam tylko wyjście antenowe ( stary tv ) Czy da rade jakoś to podłączyć ? Co jest potrzebne ? Czy można zrobić to przez video ? Napiszcie tak abym to zrozumiał. Z góry wielkie dzięki.

Na pewno nie ma w nim wejścia AV? Jeżeli jest tylko wejście Y, to nie da rady go podłączyć.

Pozdro.

jeśli nie ma złącza s-video lub AV to zapomnij o podłączeniu kompa do tego TV…

sposób 1:

przejściówka AV/CVBS (antenowe) dostępne na allegro

sposób 2:

domowy - podłaczenie kompa do magnetowidu z wejściem AV, a następnie kablem antenowym do TV

(testowane u kumpla na działce: laptop della+stare video sony+zajeżdżony elemis)

KROWASC dzięki za pomoc, ale jeszcze tak w video mam takie wyjścia jak na foto.

p0811071720yx5.th.jpg

A na karcie graficznej mam takie:

p0811071743mr5.th.jpg

p0811071740sl7.th.jpg

Ale posiadam przejściówkę z takiego gniazdka na Chinch (chyba) w każdym bądź razie na taki kabelek:

p0811071747vv2.th.jpg

Jeśli teraz by mógł ktoś mi dokładnie opisać krok po kroku co mam zrobić będę bardzo wdzięczny. Z góry wielkie dzięki.

To spróbuj z S-VIDEO.

Jeden z forumowiczów odezwał się do mnie w sprawie

Poprzednio taka przejściówka była mi potrzebna ze 2-3 lata temu i były dostępne w sprzedaży. Był to konwerter av/tv z wejściem chinch od kompa i wyjściem antenowym z regulacją częstotliwości + zasilacz 12V. Zestaw kosztował ok. 100 zł. Ta technologia wyszła z użytku/sprzedaży. Obecnie nie znalazłem żadnego takiego urządzenia. Sorki za wprowadzenie w błąd. Pozdrawiam.

OPIS PODŁĄCZENIA KOMPA DO TV PRZEZ MAGNETOWID:

  1. podłącz i dostrój wideo do tv

  2. w zależności od magetowidu wybierz źródło sygnału wejściowego tak jak do nagrywania (zwykle kanały 1-99 + AV), musi to być wejście AV

  3. podłącz kompa przejściówką s-video/chinch do wejścia Video-in magnetowidu

  4. jeśli chcesz mieć dźwięk na tv podłącz kartę muzyczną kablem/przejściówką jack/2x chinch do wejścia Audio-in

  5. skonfiguruj i dostosuj do swoich wymagań/sprzętu ustawienia wyjścia wideo w karcie graficznej na tryb wielomonitorowy (może wymagać restartu i w czasie startu kompa wideo i tv powinno być włączone)

  6. do korzystania z tego sposobu magnetowid musi być włączony

Najlepiej to podpiąć kablem :slight_smile: