Jak podłączyć kompa pod telewizor kablem 15 m

Jestem w trakcie budowy. W sypialni będę miał komputer stacjonarny. Chcę go podłączyć do telewizora w salonie po przez przeciągnięcie kabla pod tynkiem.
Ma to służyć do gier. W salonie chce grać na kompie przy pomocy myszki i klawiatury.
Długość kabla około 15m
Jaki kabel hdmi i USB zastosować? Czy to jest w ogóle realne o czym mówię? Czy sygnał będzie odpowiedni do gier, czy będą opóźnienia? Ktoś korzysta z czegoś takiego? Jak to działa?

Tak z innej beczki - jak się budujesz, to czemu w sypialni będziesz mieć komputer? Trochę dziwny układ.
Co do pytania: kilka razy podłączałem używając 15m (HDMI), nie było najmniejszego problemu. Przedłużacz USB: szukaj pod hasłem ‘aktywny’, on ma wzmacniacz. Zanim to wszystko wmurujesz w ścianę to przetestuj, czy spełnia Twoje oczekiwania.

Jeżeli to jest FHD z HDMI nie będzie problemu, przy 4K za długi kabel chyba że aktywny za 400 zł ale gwarancji nie daje.

a która mysz bezprzewodowa zdoła nawiązać sensowną łaczność z jednostką centralną na przestrzeni 15m (przez ściany). Wyjątkowo dziwny pomysł.

A nie prościej wywiercić dziurę w ścianie na wylot i pociągnąć w listwach przypodłogowych? Jak się budujesz to pomyśl nad takim rozwiązaniem. Staraj się skrócić długość kabla do minimum.

15 metrów… ja mam Logitech K270 i ma to ogrom pozytywnych recenzji, a zasięg… czasami 1,5 metra i już zacina. Nie mówiąc już o tym, że niektóre gry dużo korzystają z procka, przez co mysz i klawiatura zacznie ścinać. Wiem co piszę, grałem w CS:GO… wszystko fajnie i potem nagle ścinki, gram teraz na myszce z ogonkiem i jest OK (może to być też wina valve… no nie wiem).
No i jeszcze ściana będzie dzielić zasięg myszki/klawiatury z odbiornikiem…

Zmień sobie plany już teraz Ci piszę.

A wifi hdmi?


Nawet nie trzeba ścian orać…

Rzeczywiście wyjątkowo dziwny pomysł.
Do takich rzeczy jest konsola do gier…

Lepiej wsadź tam kanał kablowy albo rurę - tak aby potem można było tam pociągnąć dowolny potrzebny kabel :slight_smile: