Jak podłączyć komputer stacjonarny do telewizora?

Dobra, teraz napisałeś bardziej sensownie.
Jednak ten adapter wymaga dostarczenia mu sygnału DVI(cyfrowego) oraz cyfrowego audio.Tak toslinkiem, czy coaxialem.
Jeśli na wyjściu miksuje dźwięk po HDMI (chyba tak) to ma to sens.
(?) Na jakiej zasadzie chciałbyś podłączyć z drugiej strony TV w zasadzie pod dowolne złącze?
No tutaj czegoś nie łapiesz. Wyjście z tego adaptera jest do TV po HDMI(cyfrowe) a więc? Gdzie chcesz ten sygnał podpiąć, jak nie pod HDMI…osobny dźwięk adapter też wysyła jedynie cyfrowy…więc z tymi EURO (analog) to dalej coś ci się pomyliło.

to urządzenie to tylko przykład o co mi chodzi, nie ma żadnych przeciwwskazań aby z jednej strony było DVI, VGA, SVGA, wyjście antenowe, cokolwiek co sobie zażyczysz i znajdziesz jakiś produkt, który tą opcję obsłuży. Tak samo z drugiej strony.

Dlatego napisałem, że bez żadnych konwerterów i tym podobne nie uda się inaczej (samymi kablami i przejściówkami).
Bawienie się w skrzyneczki (zasilacze do skrzyneczek) i kabelki w ostatecznym rozrachunku da pożądany efekt na pewno.
Więc to chyba tyle w temacie.
Poza tym, jeśli bierzesz pod uwagę podłączenie PC sygnałem analogowym, a o tym piszesz, to przecież takie rozwiązanie jest gotowe.
Każdy nowoczesny TV ma wejście VGA + analog audio i każdy PC ma też takie wyjścia i tutaj jest sprawa tylko podłączenia i nie trzeba się bawić w żadne przejściówki i tak dalej, jednak my rozpatrywaliśmy sygnał cyfrowy video.

Tak to jest ta płyta główna.
Procesor: AMD A8 Series A8-3850 2.9GHz
Telewizor: Hitachi 32hbc01

To jest chyba ten telewizor https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-32hbc01.bhtml Tak więc raczej dostępu do internetu nie ma, czyli ta opcja odpada. Eurozłącze jest. Faktycznie mocno zagmatwane z tymi przejściówkami :slight_smile:

Cholera, czytam dyskusję jaka się wywiązała i muszę przyznać, że się kompletnie pogubiłem :slight_smile: Myślałem, że to będzie prostsza sprawa, ale teraz mi się tak wszystko zagmatwało, że już tego nie ogarniam :slight_smile:

O ile instrukcja jest autentyczna to tutaj masz opisane złącza:
https://www.manualslib.com/manual/1169533/Hitachi-32hbc01.html?page=11#manual .

Obraz być może ruszy przez przejściówkę DVI-D <-> HDMI, dźwięk to loteria jak pisał kolega @cyngiel_1. Inna opcja to połączenie D-SUB <=> D-SUB - gniazda koloru najczęściej niebieskiego - jeśli chodzi o obraz. Jeśli chodzi o dźwięk to minijack <=> 2 x cinch.

Nie kupuj nic pochopnie na pałę - to jedno jest pewne :stuck_out_tongue_winking_eye:

Cześć,

Prościej będzie jak poszukasz na OLX karty graficznej z HDMI od 80-100zł i do tego kabel HDMI bo głównie ma ci służyć do oglądania filmów np. Netflix, HBO GO itd.

Z kart graficznych, które wystarczą do filmów i internetu (to nie jest propozycja a jedynie opcja )np.



Podaj dokładny model karty graficznej, może będzie wspierać DVI sound.

W menedżerze mam wpisane AMD Radeon HD 6550D, zintegrowana z płytą główną Gigabyte GA-A75M-S2V.

Już szczerze mówiąc mam taki mętlik odnośnie tych kabelków, po przeczytaniu dyskusji powyżej i po przeglądaniu internetu w tym temacie, do tego jeszcze sobie przeglądałem te kabel po sklepach, że szczerze mówiąc kompletnie się pogubiłem i raczej pochopnie nic nie kupię, o ile cokolwiek kupię, bo przyznam się, że mocno się zniechęciłem do tej opcji, wydaje mi się, że sporo zachodu, a jak czytam może się nie udać.

Tylko przy tej opcji, jak kupię kartę graficzną, to czy potem sobie poradzę by samemu ją zainstalować, bo przyznam się szczerze, że jeszcze kolejne koszty jakby doszły w ramach zaniesienia do serwisu, by mi ją ktoś zainstalować, to nie wiem czy to będzie opłacalny interes. Jak bardzo skomplikowane jest założenie karty graficznej? I pewnie nie każda podejdzie pod mój komputer, więc na co ewentualnie musiałbym zwracać uwagę przy zakupie?

A opcja podłączenia smartfona, choć to chyba mało wydany pomysł? Pewnie też jakaś przejściówka byłaby potrzebna, no i czy samrtfon się nie rozładuje w czasie oglądania filmu :slight_smile:

Podłączenie karty graficznej nie jest trudne. Na screen zaznaczyłem gdzie wpiąć.

Każdy inaczej wpina GPU do slotu tzn. kiedy komputer stoi pionowo lub kiedy leży na boku. Ważne żebyś wyłączył komputer i przytrzymał przycisk zasilania/power na 10-15 sek.

Oglądaj dalej :

Można z komórki przekazać ekran (przez wspomniane miracast/widi) lub pliki przez dlna - przy czym to pisałem w kontekście gdy monitor ma internet. Bo te wspomniane opcję są ogarniane przez sieć komputerową (wi-fi lub kabel do internetu) oraz jak mówiłem, oba urządzenia (“nadawcze”, np. komputer lub komórka i “odbiorcze” takie jak monitor) muszą mieć internet i jedną z tych technologii (widi lub miracast), skoro monitor nie ma w ogóle internetu to nie ma opcji tą drogą przesyłania obrazu. Ja mam starą lumię podajże 950 i mi działa bez problemu, więc to jest sprawdzonau mnie opcja, która jest łatwa w użyciu i w praktyce niewiele trzeba zrobić poza podłączeniem obu urządzeń do tej samej sieci. Niektóre komórki mogą mieć też przejściówkę USB na TV ale to są niektóre, moja lumia 650 miała ale tutaj nie zaszalałem i nie kupiłem, więc nie wiem jak się sprawdzają, widziałem samą opcje w ustawieniach (a jak twoja komóra to nie wiem).

Czyli najprostsze pewne i działające podłączenie w twoim wypadku to poprostu tak jak wcześniej pisaliśmy już, podłączenie TV za pomocą zwykłego przewodu D-SUB <=> D-SUB i przewodu jack mini stero <=> podwójny czinch.
Tak spięty PC do twojego TV umożliwi ci oglądanie filmów z dźwiękiem.

Potrzebny przewód D-SUB (5 m) tutaj przykład
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-d-sub-vga-15pin-do-monitora-m-m-5m-7047246147

i potrzebny kabel audio
https://allegro.pl/oferta/kabel-mini-jack-d-2x-rca-chinch-5-m-dl-stereo-hq-6700962561

Kupujesz, podłączasz i oglądasz z dźwiękiem filmy z PC.
Twój TV to HD Ready, więc nie będzie żadnego problemu nawet z tak długim kablem D-SUB.
Przy rozmiarze TV 32 cali podłączenie analogowe, czyli poprzez D-SUB pewnie też cię zadowoli co do jakości obrazu i nie ma co się bawić w podłączanie cyfrowe, skoro nie masz prostej możliwości przy obecnym stanie sprzętów takiego zrobić, aby mieć również dźwięk.

Ok, wygląda to sensownie, cenowo też nie wygląda to źle, choć nie wiem czy jednak nie musiałbym szukać dłuższego niż 5metrów, to jest takie minimum, ale musiałbym jeszcze dokładnie pomierzyć.
Mam też pytanie odnośnie takiego podłączenia. Jak to podłączenie będzie wyglądać w praktyce? Bo w tv, rozumiem, że podłączam tam, gdzie jest wejście na D-SUB, a w komputerze? Podłączam do komputera, ale rozumiem, że wtedy odłączam monitor czy podłączam do drugiego takiego wejście w monitorze? A kabel audio, podłączam wszystkie wtyczki?
I rozumiem, że tutaj na bank wszystko będzie działać i nie będzie loterii, tak jak w przypadku innych rozwiązań?

Rozważałem dziś jeszcze opcje z kartą graficzną, ale tutaj jednak wyszłoby pewnie, gdzieś koło 100zł, albo i więcej i trochę zabawy z instalacją, więc skoro opcja z tymi kablami D-sub i audio da gwarancję, że wszystko będzie działać, to chyba postawię jednak na taką opcję.

Jeśli korzystasz z PC i monitora do niego, to trzeba będzie niestety przepinać kabel D-SUB do wyjścia PC (odłączać od monitora a wpinać od TV z uwagi, że PC ma tylko jedno wyjście).
To jest mankament tego połączenia.
Na Allegro są te same kable w wersjach 7 i 9 m, więc tutaj nie będziesz miał problemu.
Kabel audio podłączasz do wyjścia audio z PC jackiem a z drugiej strony czinchami (lewy i prawy) - bo takie masz wejścia obok gniazda D-SUB w TV. Tak wynika z opisu.
Po prostu TV będziesz w takim podłączeniu używał jak normalny monitor (czyli zasada podpięcia TV do PC jest taka sama jak monitora) poprzez D-SUB.
Więc już masz podanie zalety i wady tego połączenia i pozostaje ci tylko wybrać jaką metodę preferujesz (czyli D-Sub, lub jednak zakup nowoczesnej karty graficznej z wyjściem HDMI).
PS. Nie wiem o jakim drugim? (wejściu, wyjściu D-SUB) w monitorze piszesz.

Co do drugiego wejścia w monitorze, to moja pomyłka :slight_smile: Patrzyłem na szybko wieczorem przy słabym świetle i myślałem, że to wejście D-SUB, a to DVI-D :slight_smile:
Hmmm, czyli w tej opcji, telewizor staje się tak jakby monitorem, tak? Tylko teraz zastanawiam się jak to by wyglądało i jak to ogarnąć, bo komputer w jednym pokoju, telewizor w drugim, podłączając PC do TV, tracę monitor, więc nie widzę co się dzieje na ekranie. Ekran w jednym pokoju, PC z myszką w drugim :slight_smile: A podłączenie pewnie pasowałoby dokonać przez włączeniem PC, a nie w trakcie, jak już komputer jest uruchomiony.
Tzn. jeśli idzie o kabel audio, to rozumiem, że podłączam do tych wejść co są z boku - czerwone, białe, bo obok gniazda D-SUB to jest wejście na antenę i SPDIF?

No tak teraz muszę się na coś zdecydować. Na pewno nie ma idealnego wyjścia. A kartę graficzną lepiej kupić nową, ale jak najtańszą czy szukać używanej? Z drugiej strony zawsze chyba trochę ryzyko jest jeśli idzie o używane, bo nie wiadomo na co się trafi. Jednak nowe z tego co widzę najtańsze to koszt ok.150zł. I w sumie to chyba poza tym, że będę mógł dzięki takiej karcie podłączyć tv-pc, to różnic w działaniu komputera pewnie nie zauważę.

Podbijam wątek. Udało mi się podłączyć komputer do tv za pomocą przepięcia kabla vga (d-sub), poszło, działało, fajnie się oglądało (choć w kolejnej próbie doszło do jakiegoś zwarcia o czym pisałem w innym temacie, jutro planuję kolejną próbę). Teraz jednak mam pytanie o to czy mam jakieś inne opcje. W tym momencie wygląda to tak, że muszę przenosić stacjonarny komputer do pokoju z tv i podłączyć kabelm vga tv z kompuetem. Jeśli idzie o głos, to na razie nie kombinowałem z kabelkiem do głosu, bo jak już przeniosłem komputer, to wziąłem też po prostu głośniki ze sobą. Jednak jest to bardzo wkurzające i nie praktyczne rozwiązanie. Takie przenoszenie (mogę jechać z całym stolikiem i komputerem do drugiego pokoju :slight_smile: ) i potem odpinanie kabla vga, by go przepiąć, potem znowu odpiąć i podpiąć do komputera jest mało praktyczne i na dłuższą metę pewnie można uszkodzić kabel czy wejścia przez takie przełączanie.

I teraz czy jest jakieś inne rozwiązanie, czy to jedyne wyjście? Ideałem byłoby bym nie musiał jeździć z komputerem, czyli mógł stać tak jak stoi dziś. Wiadomo, że to mogą rozwiazać dłuższe kable. Jednak tutaj jest problem, że przy vga tracę obraz z monitora i mam obraz tylko na tv, a wtedy muszę widzieć ekran tv by móc widzieć co robię :slight_smile: Więc w tym przypadku dłuższy kabel nie rozwiąże problemu… Więc czy jest opcja by podłączyć się jakoś tak, bym mógł mieć obraz jednocześni na tv i na monitorze w tym samym czasie? Czy coś by dało zmienienie aktualnego podłączenie komputer-monitor z kabla vga-vga, na dvi-dvi? A potem wykorzystać wolne wejście w komputerze vga i podłączyć się kablem vga z takim wejście w tv? (plus oczywiście kabel od dźwięku). Czy to by coś dało? Czy wtedy miałbym obraz jednocześnie na tv i monitorze?