Jak podłączyć komputer z TV?

Witam. Mam na dysku kilka filmów HD ale nie mam blue-ray’a więc pomyślałem że podłącze komputer z TV. Telewizor to Panasonic TH-37PV80 z rozdzielczością 1024x720.

Zamierzam użyć kabla HDMI ale że na karcie graf nie mam wyjścia HDMI tylko 2x DVI i TV-Out to potrzebuję jakąś przejściówkę. Czy taka będzie dobra: http://www.allegro.pl/item483433531_mrs … mi_gn.html ? Po drugie czy mogę normalnie podpiąć przejściówkę do karty, potem połączyć kablem HDMI komputer z TV i już będzie obraz czy muszę ingerować jakimś programem?

Kolejna sprawa to rozdzielczości… na monitorze mam 1680x1050 natomiast TV - 1024x720 (HD Ready). Gdzie to ustawić żeby do TV nie szła rozdzielczość 1680x1050 tylko 1024x720?

Czy da się ustawić, żeby na TV leciał film a na monitorze było coś innego(jakiś wygaszacz ekranu)? Po co grafa ma wyrabiać na monitor i TV skoro film będę oglądał tylko na TV, niech radek maksimum swoich możliwości wyśle do TV :slight_smile:

Ostatnia rzecz - czym i jak puścić audio przez komputer do TV? A najlepiej to do wzmacniacza i od wzmacniacza do kolumn… tylko nie wiem czy jest taka opcja bo sprzęt audio mam dosyć stary (unitra ws-303 [czincze]). Mam podpięty ten wzmacniacz z TV to może telewizor do sygnał do wzmacniacz i ten przekaże dźwięk do kolumn?

Czy może jeszcze o czymś zapomniałem co będzie mi potrzebne?

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Ustawienia będziesz miał w sterownikach od karty graficznej, z tą przejściówką będziesz pracował jako byś miał dwa monitory, czyli rozdzielczość też powinno dać sie ustawić. A film jak ma lecieć na TV to poprostu wyłączasz monitor i po sprawie, nie ma tu jakiś spadków wydajnosci jak są dwa ekrany.

Jeżeli karta ta co w podpisie(Giga.HD4850) to przejściówkę DVI-HDMI powinieneś mieć w pudełku. Oczywiście możesz na jednym ekranie oglądać film a na drugim np. przeglądać net, wszystko masz w ustawieniach.

Dzięki. Oczywiście przejściówkę od producenta mam w pudełku ale chyba dobrej jakości to ona nie jest:)

Jak puścić dźwięk do wzmacniacza?

hmm? Czy przez kabel DVI - HDMI idzie do telewizora dźwięk? tzn przez kabel hdmi-hdmi ale z przejściówka na grafie dvi-hdmi więc w sumie to dvi-hdmi

Karta graficzna i DVI jest w stanie wysłać dźwięk do TV?

noname321 , Zależy od karty, radeony hd to potrafią, w sterownikach systemowych jako źródło dźwięku ustawiasz kartę graficzną. Ewentualnie podłączasz wewnętrznie spdif z karty muzycznej do karty graficznej.

hdmi/dvi/spdif itp. to przykłady interfejsów cyfrowych , a to oznacza że nie potrzebujesz wysokiej jakości kabla do przesłania sygnału o 100% jakości. Aby była strata sygnału kabel musiałby być zdecydowanie większej długości niż pozwala na to jego standard.

Dvi-d jak łatwo zauważyć posiada duuużo więcej pinów od hdmi, tak więc przesył dźwięku nie jest problemem (z przejściówką dołączoną do karty).

A tak drążąc dalej kable… do przesyłu sygnału analogowego wystarczy najtańszy kabel ofc z grubą izolacją… cokolwiek droższego niż 10zł/metr daje tylko efekty psychiczne, a nie fizyczne.

Ehh mało z tego rozumiem… zapytam inaczej: czy mając taki sprzęt jak w podpisie, taki kabel hdmi: http://www.allegro.pl/item483809854_kab … eszow.html , taką przejściówkę hdmi-dvi na kartę graficzną) http://www.allegro.pl/item477743756_mrs … vi_gn.html dam rade przesłać dźwięk do TV? Muszę ingerować jakimś programem? Gdzie ustawić źródło dźwięku jako karte graficzną?

noname321 , skorzystaj, z przejściówki która jest dołączona do karty - tylko wtedy masz 100% pewność że dźwięk zostanie poprawnie skierowany do hdmi.

A sam kabel hdmi może weź jakiejś przyzwoitej długości:

http://www.allegro.pl/item486587107_kab … 3_5_0.html

Ładne opakowanie i bezsensowne przepłacanie nie poprawi jakości cyfrowego sygnału , uznaj to człeku za prawdę objawioną jeśli masz jakieś wątpliwości.

Po to w ogóle stworzono cyfrowe interfejsy aby nie było potrzeby stosowania kabli bardzo wysokiej jakości do przesyłu obrazu/dźwięku rewelacyjnej jakości.

Przykład potrzeby dobrego kabla masz w sieciach wysokiej przepustowości, np 1Gb lanach wymagających skrętki 6 kategorii, czy też 10Gb wymagających kat. 6a/7, a najlepiej podwójnie ekranowanej jeśli chce się dużą odległość przesyłania.

Jest dokładnie tak jak Mariosti pisze. Kupujesz TYLKO kabel HDMI-HDMI i podłączasz z jednej strony do TV a z drugiej do przejściówki którą masz w zestawie. Co do jakości kabli i ich cen to kabel HDMI za 25zł będzie tak samo dobry jak kabel za 85zł. Tutaj jest przekaz cyfrowy. To tak jakby ktoś ci mówił że jeśli kupisz pożądny kabel RJ z routera do komputera to net będzie chodził szybciej. Bzdura zupełna.

Ok. Ale to będzie połączenia karta graf - TV. Karta graficzna wyślę dźwięk do TV?

Tak.

A mam gdzieś ustawić karte graf jako źródło dźwięku czy coś takiego?

nieee, dźwięk musisz osobnym kablem mini jack z przejściem na chinche czy jakie tam ma wejście audio twój tv, tudzież kino domowe.

Ale przecież kabel DVI jest w stanie przesłać obraz i audio :confused: A z tego co słyszałem to Radki HD też to potrafią tylko możliwe że coś trzeba ustawić…

coś takiego przeczytałem: “nie wiem jak radek 4850 ale 4870 wspiera 7.1 czyt. umożliwia przesłanie go przez DVI + pare styków więcej dlatego ważne żeby przejściówka miała wszystkie bolce, jeżeli twoja karta też to ma lub chociać 5.1 to sygnał audio pójdzie po dvi-hdmi”

Zdecydowanie gorzej mi będzie wysłać audio od komputera do wzmacniacza bo bym musiał szukać kabla jack-DIN, takie wejście ma mój porządny wzmacniacz unitra… a takich kabli w dobrej jakości jest jak na lekarstwo :frowning:

Dlatego myśle, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie grafy z TV (przejściówka więc kabel tak jakby dvi-hdmi), a potem od tv dźwięk do wzmacniacz kablem chinche(rca) - din

Tylko to czy grafa da rade przesłać dźwięk, czy trzeba coś ustawić czy nie da rady?

Przyznam że tylko raz podłączałem TV do kompa przez HDMI kiedy znajomy kupił 42cale na promocji i chciał zobaczyć jaki będzie obraz.

Nic nie musieliśmy przestawiać, podłączyliśmy kabel do HD2600XT oraz do TV. Po wybraniu kanału w TV oraz ustawieniu jako drugi monitor w Catalystach mieliśmy odrazy dźwięk bez przełączania czegokolwiek.