Jak podłączyć laptop do telewizora przez HDMI?

Witam,

jak przesłać dźwięk na telewizor z laptopa przez HDMI? Po podłączeniu HDMI telewizora z laptopem obraz działa od razu, ale dźwięk cały czas idzie z lapka. Co prawda po otworzenu miksera regulacji głośności pojawia się AMD HDMI Output, ale nawet po ustawieniu tego jako urządzenie domyślne, dźwięk ciągle leci z kompa,a tv milczy jak zaklęty :frowning:

Z góry dzięki, Bartek

Co chcesz uzyskać wykonując takie połaczenie? Robisz wode z mózgu bo najpierw pytasz o podłaczenie do wieży a potem zmieniasz cały wpis i pytasz o podłaczenie do tv.

Oglądać mecze z netu.

O ile mnie pamięć nie myli, nie wystarczy samo ustawienie urządzenia jako domyślne, należy też przynajmniej ponownie uruchomić dany proces, który ma korzystać z HDMI jako urządzenia dźwiękowego, czyli: podłączasz kabel pomiędzy urządzeniami, ustawiasz urządzenie domyślne na laptopie, przełączasz ekran , uruchamiasz żądany proces , dźwięk powinien się pojawić na urządzeniu wyjściowym, w tym przypadku TV.

Druga sprawa, czy masz zainstalowane sterowniki dla tego urządzenia?

sprawdź co masz za sprzęt (specyfikację) bo z opisu wynika, że masz w laptopie złącze hdmi w wersji tylko wideo (można przesyłać nim sam obraz, a dźwięk trzeba puścić przez jack podpięty do wyjścia słuchawkowego w laptopie i wejścia audio w tv) - takie “hdmi” to dość powszechna praktyka w laptopach.

@up - jeśli pokazuje mu się “AMD HDMI Output”, to wskazuje to na to, że jednak dźwięk przez to HDMI również jest przesyłany.

pytanie tylko czy jest ono aktywne w systemie? też mam w stacjonarce kartę graficzną z amd audio, jednak jest ona nie aktywna. bym miął dźwięk w hdmi, muszę w systemie wybrać ją jako aktywną, inaczej mam sam obraz.

Bartek spróbuj jeszcze zmienić ustawienia w: panel sterowania > dźwięk > zakładka ‘odtwarzanie’ i tam przełączyć na amd audio (ppm > włącz). jeśli będzie na szaro, to najpierw podłącz tv pod hdmi, powinno się wtedy zrobić jako aktywne