Jak podłączyć laptop do telewizora?

(Boxumaster) #1

Witam. Mam problem z podłączeniem laptopa do telewizora. W telewizorze mam następujące gniazda: DVI-D Input, S- Video 4 pin socket, monitor out 3 x chinch, component, ext1/video/y,c/RGB, Ext.2 Video/Y,C. A w laptopie mam VGA i HDMI i mini display port. Laptop to MSI GX60 z systemem Windows 8 64 Bit.Próbowałem podłączyć laptopa z telewizorem za pomocą przejściówki dvi-d hdmi jednak po podłączeniu telewizor nie wykrywa sygnału, kabel i gniazdo są sprawne ponieważ po podłączeniu tym samym kablem dekodera Cyfrowego polsatu obraz jest. Czy jest sposób na podłączenie laptopa do tv? Co ewentualnie musiałbym zakupić? Z góry dzięki za pomoc

(garoz666) #2

Kupiłbym był przejściówke z HDMi do DVI-D do laptopa i powinoo śmigac :slight_smile:

(Boxumaster) #3

@garoz666 Napisałem że próbowałem podłączyć laptopa z telewizorem za pomocą tej przejściówki. HDMI wpiąłem do laptopa a drugi koniec z DVI-D do telewizora i telewizor nie wykrywa sygnału. Próbowałem powielać i duplikować ekran jednak to nie pomaga i nadal nie ma obrazu w telewizorze

(januszek) #4

„Input” to jest wyjście :wink: co to za telewizor?

(Boxumaster) #5

@januszek Samsung PS-42V4SK, NS42V4

(garoz666) #6

Nie ma ten TV HDMi??

(Boxumaster) #7

@garoz666 Nie ma. Napisalem jakie ma gniazda

(Boxumaster) #8

@garoz666 Jak chcesz to mogę wysłać zdj tyłu telewizora ze wszystkim

(garoz666) #9

W laptopie jaki Windows i jaka karta graficzne lub karty graficzne?

Podaj dokładny model i producenta laptopa.

(Boxumaster) #10

W laptopie Windows 8 64 bit. Karty graficzne, AMD RADEON HD 7970M i AMD RADEON HD 8650G

(Boxumaster) #11

Model laptopa to MSI GX60

(garoz666) #12

Słabo znam się na laptopach i dual grapgics czy jak to tma nazwac jakies Cross Fire od AMD, ale tu moze być “pies” pogrzebany.

(Boxumaster) #13

@garoz666 W tym laptopie jest eyefinity

(Boxumaster) #14

@garoz666 Mam jeszcze jednego laptopa a jest to Lenovo B570e z systemem windows 7 64 Bit i kartą graficzną Intel HD Graphics Family i na nim jest ten sam problem, po podłączeniu tą przejściówką też telewizor nie widzi sygnału

(januszek) #15

To jest starusieńka plazma. Musisz do niej doprowadzić sygnał component. To tylko pół problemu bo musisz też mieć laptopa, który ma wyjście vga z obsługą sygnału component. Wtedy wystarczy taki kabel:
https://m.sklep.rms.pl/kabel-vga-d-sub-3xrca-component-video-digital-d-v3r18-1-8m

(Boxumaster) #16

@januszek Mam jeszcze jeden pomysł na podłączenie laptopa do tv. Mam DVD lg z Hdmi Out i myślałem nad podłączeniem laptopa z DVD przez kabel Hdmi-Hdmi a DVD przez kabel euro scart do tv. Jak myślicie zadziała taki sposób?

(januszek) #17

Nie wiem jak by to miało dzialać…

(hindus) #18

DVD ma HDMI OUT a ty potrzebujesz HDMI IN żeby wysłać do niego sygnał z laptopa.