Jak podłączyć laptopa pod komputer stacjonarny?

Witam;)

Pisze poniewasz chciałbym wszystkie dane z komutera stacjonarnego przerzucić na laptopa. Nie wiem jak to podlączyć ze sobą, ale chciałbym aby to nie wymagało zadnego wykręcania dysku z laptopa, ani nic;p.

Laptop to : Dell 15r inspiron

A pc: ( parametry podane w opisie )

Pozdrawiam.

PS: Czytałem gdzies ze to sie da za pomoca kabla rj45, ale nie wiem co dalej. Dodal ze laptop działa na WINDOWS 7 a PC na WINDOWS XP

Kabel RJ45 to zwykła skrętka do robienia sieci (np jak kupujesz ruter, przeważnie dostajesz taki kabelek).

Wpinasz do karty sieciowej stacjonarnego i do karty sieciowej w laptopie, konfigurujesz sieć między tymi komputerami (poradniki o tworzeniu sieci domowej w necie jak i na tym forum znajdziesz), po czym udostępniasz katalogi i na przeciągasz je na laptopa ;p

Zulowski , zapomniałeś że takiego zwykłego kabla sieciowego używa się do podłączania komputera do routera a do połączenia dwóch komputerów potrzebny jest kabel krosowany (zwany też kablem null modem).

Jeśli nie masz takiego krosowanego kabla to musisz go kupić (w sklepach komputerowych zwykle nawet mogą ci taki zrobić w 5 minut).

Ale często łatwiej jest zwyczajnie wymontować z lapka dysk i podłączyć do kompa (nie zawsze bo nie wszystkie lapki mają dyski ze standardowym złączem ATA lub SATA stosowanym w PC).

Nie zapomniałem, aktualnie karty sieciowe sobie radzą z kablem krosowanym jak i niekrosowanym.

Mijasz się z prawdą w istotnym stopniu.

To prawda że niektóre karty faktycznie radzą sobie z oboma typami kabla ale to są tylko niektóre (i nie jest to chyba do końca zgodne ze specyfikacją) a wiele innych potrzebuje właściwego kabla (jak próbowałem swojego kompa podpiąć do routera kablem krosowanym to nie zadziałało bo według specyfikacji nie powinno działać).

Tak więc pisanie że można użyć zwykłego kabla jest dużym niedomówieniem bo jak użyje niekrosowanego to może mu to zadziałać ale może też nie zadziałać a jak użyje krosowanego to zadziałać musi.

Podłączałem ostatnio takim orginalnie dostarczonym kabelkiem 5 różnych komputerów/laptopów, w każdym działało, systemy XP i Win7 w różnych zestawieniach (Win7-Win7, Xp-Win7)…

A robiłem to gdyż 24Mbit na sekunde nie jest zadowalającą prędkością do przesyłania dużej ilości danych (a po kabelku conajmniej 100 powinno być)

Specyfikacja faktycznie przewiduje cross’y. Co nie zmienia faktu, że wystarczy by choć jedno z połączonych urządzeń miało automatyczną konfigurację MDI / MDI-X by były całkowicie zbędne. A taka funkcjonalność od lat ma niemal każdy domowy router ze switchem, podobnie jak popularne zintegrowane karty sieciowe klasy Gigabit.

Musisz mieć chyba dość leciwy lub nietypowy sprzęt.

Co prawda to prawda. Z drugiej strony Dell pytajacego to chyba w miarę współczesny model. Na 99% powinien dać radę.

No nie wiem, wydaje mi się że moja płyta Gigabyte GA-M61PME-S2 (zintegrowana karta sieciowa) nie jest aż taka stara.

Router mam może nie najnowszy bo NETGEAR WGR614 v9 ale nie zmienia to faktu że najwyraźniej żadne z tych dwóch nie ma tej funkcji bo połączenie działa mi tylko na kablu prostym (oraz na połączonych ze sobą dwóch krosowanych) a na krosowanym nie działa.

Dlatego unikałbym pisania na ile procent jest prawdopodobne że takie połączenie zadziała na nieprzewidzianym w standardzie kablu.

Zatem sprawa wyjaśniona. WGR614 to prawdziwy “dziadek”, konstrukcja wywodząca się z końcówki pierwszej połowy minionej dekady. Ma prawo nie wspierać auto-sensingu żył kabla sieciowego. Z kolei ten GA-M61PME-S2 to skrajna “budżetówka”. Prawdopodobnie na pokładzie posiada najbardziej okrojoną wersję RTL8201 (http://www.realtek.com/products/product … l=5&Conn=4). Czyli nie jest to nawet kontroler gigabitowy, tylko zwykłe 10/100 Mbit, bez Auto MDI-X. Jak na czasy jej produkcji (okolice 2008 r?) rozwiązanie z tego co kojarzę raczej przestarzałe, z pogranicza egzotyki.

Fakt, pewien element ryzyka (niezadziałania) zawsze jest obecny przy takich kombinacjach. Minimalny, ale jest.

Nie no nie przesadzaj, WGR614v1 to faktycznie staroć ale model ten miał chyba z 10 czy 11 modernizacji sprzętowych a mój WGR614v9 to 9 wersja sprzętowa wyprodukowana ok 2007r (też nie jest to najnowsza konstrukcja ale o prawie dekadę nowsza od pierwszej do której się odnosisz).

Co do mojej płyty głównej to faktycznie możesz mieć rację, dzięki za info (człowiek całe życie się uczy).

Ale tak czy inaczej najlepiej pisać ludziom że mogą potrzebować odpowiedniego kabla (krosowanego lub prostego zależnie od tego co chcą połączyć) żeby nie byli zdziwieni jak coś nie zadziała.