Jak podlączyć Livebox'a pod drugi komputer?

witam mam problem. zalozylem NEO jakis czas temu i uzywam modemu sagem f@st800… dzis zamowilem livebox’a i chce go podlaczyc pod drugi komputer problem w tym ze nie wiem jak. wiem wiem wszystko jest w instrukcji ale tutaj mam nadzieje duzo lepiej mi to wyjasnicie :slight_smile: pozatym mam jeszcze kilka pytan. czy jesli mam livebox’a to moge nie uzywac tego pierwszego modemu (sagem f@st800) i podlaczyc NEOstrade tylko pod lifeboxa (jednoczesnie ten drugi komputer tez?) czy jednak musze? a wtedy podlaczyc LB i dopiero pod niego drugiego kompa?Prosze o pomoc z góry dziękuje :slight_smile:

PS jeszcze jedno. jesli juz uda mi sie to zrobic to w jaki sposob moge polaczyc ze saoba te dwa komputery w sieć? :slight_smile:

LB podłączasz pod linie TP to jak chcesz podłączyć 2 modem?? Kabel rozdzielić??

Co do rozdzielania neta to podłączasz 1 komp pod 1 wejście Ethernet, a 2 pod drugie wejście ethernet. Niewiem czy on tyle, bo go nie mam.

Lub zrób tak jak tutaj: http://www.oositoo.com/blog/index.php/2 … te-livebox

no dostalem " rozdzielacz syngalu" w zestawie

czyli jeli mam livebox’a moge uzywac go jako modem i podlaczyc pod niego dwa komputery? jednaczesnie odlaczajac SAGEM F@st800? dobrze zrozumialem?

odłącz stary modem i zamiast niego podłącz livebox’a.

Po prawej stronie masz wejścia ethernet, oznaczone kolorem czerwonym i żółtym, właśnie pod te gniazda podpinasz kompy.Ewentualnie możesz użyć kabla usb bądź podłączyć przez wifi.

Ten rozdzielacz jest po te żeby podłączyć modem i telefon pod 1 linie.

ahaaaa no chyba ze tak :slight_smile: wiec jak odlacze stary modem to musze usunac wszystkie seterowniki od niego i zainstalowc te od livebox’a ? a potem na nowo podlaczyc NEO wpisujac nazwe uzytkowinika i haslo tak? a do drugiego kompa podlaczyc wifi i tam tez zainstalowac stery. dobrze rozumiem? ok jesli sie uda to co zrobic zeby polaczyc te dwa komputery w siec?

no i ze tak powiem /cenzura/…Livebox dziala jebwabiscie ale jest problem z drugim kompem pod ktorego podlaczylem WIFI…wyłapuje sieć ale sila sygnalu jest niska i strony nie chca wchodzic a wtedy na moim kompie tez nie ma neta. dopiero jak u siebie reinstalowalem liveboxa jest internet. w czym moze byc problem? wydaje mi sie ze dobrze wszystko podlaczylem.dodam ze ten drugi komputer jest w innym pokoju od ktorego dziela mnie dwie sciany.

czesc. Jeśli chodzi o zanikanie sygnału może byc przyczyną to że dzielą ciebie 2 ściany, chociaż to nie powinno być problemem dla liveboxa. Proponuje z zestawu wyciągnąć taki srebrny kabel usb i wifi które masz podłączone przy drugim kompie “wyciągnąć w góre” za pomocą właśnie tego kabla. po drugie zwróć uwagę jakiego masz antyvira? Częstwo zdarza się tak że blokuje on otwieranie się stron i sygnał zanika. Po trzecie gdyby 2 wyżej wymienione rzeczy nie pomogły to masz na pulpicie drugiego kompa tzw. program sieciowy. po prawej stronie niebieskie “schodki” od liveboxa- wifi, czasami wystarczy że wejdzesz w ten program i wpiszes zna nowo klucz WEB z modemu. A jeśli to nie pomoże to proponuje połączenie z obługą techniczną 0800102102 może coś ci podpowiedzą.

pozdrawiam Ania