Jak podłączyć magnetowid do TV?

Mam stary magnetowid. Nie wiem jak go podłączyć do TV.

Rok temu działał na starym telewizorze przez chinche. Kilka lat temu to przez wejście antenowe jakoś też działało.

Próbowałem podłączyć do nowego telewizora przez chinche. Początkowo działał, był i obraz i dźwięk. Nagle obraz zniknął, dźwięk jest.

W TV mam złącze euro, więc próbowałem też podłączyć kablem euro od telewizora i chinche od euro szły do magnetowidu, tutaj w ogóle nic nie działało.

Teraz kupiłem też kabel antenowy, ale też nie potrafię sobie poradzić.

Magnetowid wygląda z tyłu tak: http://img197.imageshack.us/img197/5764/zmqj.JPG

Są tu jakieś przełączniku, które nie wiem co oznaczają. Jest jakiś chanel. Jest jakiś małe wejście z bolcem (tam pod chinchami).

Ktoś pomoże :D?

Potencjometrem oznaczonym jako CHANNEL ustawiasz na jakiej częstotliwości magnetowid nadaje swój sygnał na wyjściu antenowym, to pokrętło jest po to aby można było ustawić taką częstotliwość na której nic innego nie nadaje aby nie było zakłóceń.

Przełącznik G/K służy o ile się nie mylę do wyboru systemu video używanego przy nadawaniu sygnału po wyjściu antenowym.

Natomiast to czarne gniazdo z bolcem oznaczone jako DC 12V to oczywiście wejście zasilania z zasilacza 12V (sieciowego lub samochodowego), jeśli sprzęt ten nie ma oprócz niego też standardowego kabla do zasilania bezpośrednio z sieci 220V (lub gniazda na taki kabel) to tu musisz podłączyć zasilacz 12V aby to w ogóle zadziałało.

Nie wiem do czego są przełączniki ATT. oraz TPSG ale magnetowidy z tej epoki miały takie przełączniczki do włączania/wyłączania trybu testowego w którym był nadawany jakiś testowy sygnał pomocny również przy wyszukiwaniu w tv kanału na którym nadaje magnetowid, podejrzewam że służą one właśnie do tego.

Co do podłączania do tv to możesz podłączyć kablem antenowym używając gniazda RF OUT lub kablem chinch łącząc żółty z żółtym gniazdem w tv z czerwony (audio) z czerwonym lub białym gniazdem w tv (oczywiście podpinasz do tv pod gniazda oznaczone jako IN).

Czerwony jest prawy a biały jest lewy, magnetowid jest najwyraźniej mono więc możesz podpiąć dźwięk pod którykolwiek z nich lub pod oba naraz używając odpowiedniego rozgałęźnika.

Możesz też podłączyć kablem EURO-Chinch lub zwykłym kablem Chinch pod gniazdo EURO w tv przy użyciu odpowiedniej przejściówki, musi mieć gniazda w kolorach żółtym, czeronym i białym oznaczone odpowiednio jako AV lub Composite, R oraz L (uwaga: są też przejściówki EURO-Chinch przeznaczone do przesyłania obrazu w trybie component które przyjmują sygnał obrazu po 3 kablach przesyłających każdy osobny kolor RGB - taka przejściówka tu nie zadziała).

złącze scart w starszych telewizorach.