Jak podłączyć magnetowid z Tunerem TV?

Jak mam podlączyć i jakimi kabelkami magnetowid do tunera zdjęcia mam poniżej prosze o pomoc.

PS. Żeby zgrywać z magnetowidu na dysk.

7f4f054bd6907759m.jpg

PRZÓD WEJSCIA MAGNETOWIDU

7bba8b70283f51fem.jpg

MAGNETOWID TYL

45d72bb12709a747m.jpg

TUNER

Możesz tym kablem, co podłącza się w telewizorze [nie Euro], chodzi mi o wtyki na skrajnej prawej stronie magnetowidu.

adi922 , zajrzyj tutaj -> Jak zgrać film z kasety VHS na dysk twardy; VIVO, tuner TV

VIVO to tylko dodatek do karty (miałem VIVO na GF4200 i to był syf). Lepszy jest tuner, ale jeśli zależy Tobie na jakości, to lepiej wybrać kartę video do przechwytywania.

adi922 , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Te antenowe tak ? ciakwe jak to podlonczyc :smiley:

Żadne antenowe.

Napisz, jak jest opisane gniazdo s-video na Twoim tunerze TV ? -> gniazdo s-video

Prawdopodobnie jest to wejście s-video, więc swój magnetowid z tunerem TV możesz połączyć przewodem s-video -> EURO (SCART). W tym przypadku wtyczkę EURO podłączasz do magnetowidu, a wtyczkę s-video do tunera TV.

Nie zapomnij napisać, jak opisane jest gniazdo s-video na Twoim tunerze TV.

Przy tym wejściu pisze ‘‘SVHS IN’’

Czyli podłączasz wszystko, jak opisałem wyżej.

ok wielkie dzięki a może wiesz ile taki kabelek kosztuje ?

Najtańsze na Allegro ok. 6-10 zł. - 3 metry (zależy od długości i jakości kabla) -> TUTAJ.

Czym dłuższy, tym droższy.

W sklepie z elektroniką, RTV taki przewód ok. 15 zł., lepszej jakości i zwiększą ilością wtyczek od 25 zł. wzwyż.

Sorki ale mam jeszcze jedno małe pytanko gdzie musze podlonczycz tego jecka ?

W magnetowidzie EURO, a w tunerze te dwa kable. ::

http://img178.imageshack.us/img178/4218/enterdobreprogramy21564wj7.jpg

Jack służy do przesyłania sygnału dźwiękowego. Podłączasz go do wejścia liniowego (Line-IN) w karcie dźwiękowej komputera, bądź do wejścia dźwiękowego w tunerze TV (jeżeli takowe posiadasz).

Sorka mam problem z nagrywaniem jakiegoś programu z tunera tv po nagraniu probóje odtworzyć w SubEdit-Player i nie ma głosu co moze byc przyczyna ?

Podłączyłeś do odpowiedniego gniazda wtyczkę jack odpowiedzialną za przesył dźwięku ? Podłączyłeś ją do karty dźwiękowej, czy do tunera TV ?

A masz ustawione przechwytywanie obrazu i dźwięku przez program ?

Jeżeli tak, to może to wina kodeków.

Odinstaluj kodeki, które instalowałeś do tej pory (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj pakiet kodeków FFDShow.

Następnie pobierz i zainstaluj AC3Filter.

Ja podłończyłem kabel od głośników do wejścia na tunerze.A kodeki wlasnie mam takie jakie podawałeś żebym ściągnoł.

Ja pytam, gdzie podłączyłeś wtyczkę jack, która jest razem z przewodem s-vodeo -> EURO, o którym pisaliśmy wcześniej. Takim przewodem łączysz magnetowid z tunerem TV ?

Wtyczkę jack powinieneś podłączyć do wejścia (IN) audio w tunerze TV, lub do wejścia (IN) audio w karcie dźwiękowej.

Głośniki podłącz do odpowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej.