Jak podłączyc mikrofon do kompa

chce uzywac skypa ale jak podlaczam mikrofon z tylu do karty (rozowe wejscie) to nie dziala.

dwa razy kliknij na ikonkę głośnika w tray’u, opcje, właściwości, nagrywanie, zaznacz mikrofon :slight_smile:

Panel Sterowania, Dźwięki i urządzenia audio, Audio, Odtwarzanie dźwięku - głośność.

Suwak mikrofonu podnosisz maksymalnie do góry i dodatkowo zaznaczasz opcję “wycisz”

Podłączę się pod temat. Zakupiłem mikrofon ze słuchawkami i problem w tym że mikrofon nie nagrywa głosu :frowning: a w panelu sterowania w ddźwiękach i urządzeniach audio przy mikrofonie nie mozna kliknąć w zaawansowane? , czy to znaczy że mikrofon jest niezainstalowany? Co trzeba zrobić by działał?

Dodam że test głosu nie przeszedłem mimio że nic przy nagrywaniu nie było wyciszone. Bardzo proszę o pomoc

Urządzenie domyślne t0o C-Media Wave Device

Tego się nie instaluje :wink:

Najprosciej bedzie jak przetestujesz go na innym kompie, bo jezeli tam bedzie dzialal a u ciebie nie mimo iz nie jest nic wyciszone to znaczy, że masz walnięty port :slight_smile:

w sumie nie wiem co to znaczy że nie zainstalowany :slight_smile:

To że port zepsuty to raczej bym odrzucił bo muzyka z mp3 się nagrała tylko głos mój się nie cchce nagrywać, sam nie wiem co robić.

Może kgtoś ma jakieś pomysły? :slight_smile:

Czyli muzykę z mp3 zgrywałeś przez mikrofon.

Jeśli tak:

Może mikrofon mało czuły i trzeba głośno do niego mówić.

Sprawdź go na innym kompie.

W takim razie sprawdzę jeszcze tylko jedno pytanko.

Czy nie trzeba do mikrofonu zainstalować jakiś sterowników?

Bo u mnie jest coś takiego:

http://img331.imageshack.us/my.php?image=mikrofon7cd.png

I jak tam zaznaczyłem na czerwono w ogóle nie można w tych miejscach nic zmienić (wejść w ten odnośnik) więc może coś ze sterami nie w porządku?

Jak to trzeba tłumaczyć?

Edited i czy dobrze może zaznaczyłem to wycisz?

Sterów dodatkowych do mikrofonu nie trzeba ma je system i oprogramowanie karty muzycznej.

To co zaznaczyłeś to balans,jak masz mikrofon mono to tak ma być (brak regulacji),gdyby był mikrofon stereo wtedy mógłbyś regulować poziom poszczególnych kanałów L i P.

Problemem tutaj może być współpraca mikrofonu z płytą(kartą muzyczną),czyli niedopasowanie,słabej jakości mikrofon,uszkodzony.

Można zawsze spróbować poszukać nowszych sterów do karty muzycznej i spróbować na nowych.

Wymiana steru tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

ja mam dokladnie identycznie jak ty, tez mi nie wchodzi balans i zaawansowane, nie chce zmieniac tego porogramu bo wiem ze on dziala bo moj wojek podlaczyl , tylko ze teraz nie moze mi pomoc bo sie z rodzicami poklocili :confused: Blagam niech mi ktos pomoze!! :cry: