Jak podłączyć monitor LCD do odtwarzacza MBox R3150S?


(Dziabdzior) #1

Witam,

Noszę się z zamiarem zamiany komputera stacjonarnego na coś takiego: http://www.itsklep.pl/product-pol-3382- ... 3150S.html

Wie ktoś jak podłączyć do tego urządzonka monitor LCD z wyjściem D-Sub (bodajże tak się to nazywa) i zestaw głośników 5.1 ?

Z góry dzięki za pomoc


(pamix) #2

Z tego co widzę sprzęt nie posiada złacza D-Sub. Należy kupic przejściówkę D-Sub - HDMI (raczej taka istnieje ale głowy sobie nie dam urwać). Ale jeszcze lepiej byłoby podłaczyc pod monitor, który posiada HDMI.

A zestaw 5.1 podłączysz pod warunkiem że masz subwofer podłączany do sprzetu za pomoca złącza Coaxial lub optycznego. Jesli bys taki sprzęt posiadał to raczej bys o tym wiedział bo cena ich jest wysoka. Jesli takiego nie posiadzasz zostaje ci podłączenie głosników 2.0.


(Dziabdzior) #3

czytałem o takiej kombinacji przejściówek: d-sub - dvi - hdmi ale nie wiem jaki będzie efekt połączenia złącza analogowego z cyfrowym jakim jest przecież hdmi

a z tymi głośnikami to w takim razie porażka ;/ zaczynam wątpić w to całe przedsięwzięcie


(Xparanienormalnyx) #4

Przejściówka z d-sub na hdmi? Chyba zgłupiałeś człowieku. HDMI to sygnał całkowicie cyfrowy, a d-sub(vga) to sygnał analogowy.

Odtwarzacz ma wyjście komponent. Tak więc: http://allegro.pl/3xrca-vga-component-o ... 65231.html


(Dziabdzior) #5

super z tą przejściówką na monitor, a czy da coś się zrobić by podłączyć do tego głośniki 5.1?


(Xparanienormalnyx) #6

Przejściówką 2xchinch na 1xminijack (wtyk/gniazdo) oraz rozgałęziaczem 1xminijack na 3x minijack (wtyk/gniazda). Podłączyć można, ale i tak pełnego 5.1 nie uzyskasz bo odtwarzacz ma analogowe wyjście jedynie stereo.


(scripter1) #7

Takie coś nie istnieje i istnieć nie ma prawa.

Efektu nie będzie bo to zwyczajnie nie zadziała.

Gdyby monitor miał złącze DVI to można by spróbować przejściówką hdmi-dvi, powinno to działać ale może się zdarzyć że monitor będzie w stanie odbierać przez dvi tylko sygnał analogowy (polecam zapoznać się z wersjami dvi np. na wikipedii) i wtedy to nie zadziała.

Jeśli monitor nie ma złącza dvi i ma tylko d-sub (zwane też vga) to można spróbować jeszcze przejściówki d-sub - component (bo widzę na fotce złącza component) ale też nie ma 100% gwarancji że to zadziała.