Jak podlaczyc myszke do laptopa?

mam problem z podlaczeniem myszki do laptopa. prosze o porade ‘step by step’ :wink:

Gdzie ją podłączasz??? Masz gniazdo w laptopie podłącz i włącz laptopa.

nie rozpoznaje sprzetu ;-(

Myszka na PS/2, COM czy USB?

Jakie masz porty w laptopie?

Może stary zapodaj jak podłączasz przez usb.

usb

To powinieneś zainstalować sterowniki, któe dostałeś z płytą przy kupnie myszki. Ewentualnie poszukać ich w internecie.

dzieki,sprobuje.

Robisz tak. Podłączasz myszkę, wkładasz płytkę ze sterownikami, instalujesz, restartujesz system i tyle. Jeśli nie masz płytki albo sterowników, podaj jaki to model - poszukamy.

Czy port USB jest włączony i działa? Być może trzeba włączyć go w BIOS-ie, jeśli w ogóle nie reaguje na podłączenie myszki (powinien dać znać dźwiękiem i dymkiem koło zegara, że coś zostało podłączone)

port jest wlaczony, a jest napisane , ze myszka nie wymaga sterownikow…

Ile jest portów USB w laptopie.

Czy coś innego jest do nich podłączone? Jeśli tak - odłącz i włóż samą myszkę tylko i sprawdź.

Jaki model myszy.

Jaki system ma lap.

Czy porty USB w lapie sprawne i sprawdzone na innym urządzeniu USB.

Co podaje menadżer urządzeń jeśli chodzi o kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Czy mysz nowa sprawna.

Czy lap po włożeniu myszy wykrywa nowe urządzenie.

porty sa sprawne .to zwykla myszka z przylaczem Ps/2 i dodana koncowka na USB . nie ma do niej sterownikow, i windows XP Home nie znajduje ich

Takie końcówki czasami nie za bardzo chcą działać.

Czasami zdarza się, że są z nimi problemy.

Aby system obsługiwał USB to musza być wgrane sterowniki od płyty głównej (wiem, że tak jest w przypadku stacjonarmych PC, ale nie wiem jak w laptpach więc mogę się mylić). A poza tym musi być Service pack 1 jeżeli chodzi o USB 2.0 :? Zajrzyj lepiej tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 169#540169

Więc niech lepiej jeżeli laptop ma złącze PS/2 to niech spróbuje bez tej końcówki ;]

Pojade sobie kupic mysz do laptopa ;-). laptop nie ma przylacza PS/2. dzieki wszystkim za pomoc.

Kup typową mysz USB.