Jak podlaczyc myszke do laptopa?

(Sympathy64) #1

mam problem z podlaczeniem myszki do laptopa. prosze o porade 'step by step' :wink:

(lazikar) #2

Gdzie j膮 pod艂膮czasz???? Masz gniazdo w laptopie pod艂膮cz i w艂膮cz laptopa.

(Sympathy64) #3

nie rozpoznaje sprzetu ;-(

(squeet) #4

Myszka na PS/2, COM czy USB?

Jakie masz porty w laptopie?

(lazikar) #5

Mo偶e stary zapodaj jak pod艂膮czasz przez usb.

(Sympathy64) #6

usb

(aju) #7

To powiniene艣 zainstalowa膰 sterowniki, kt贸e dosta艂e艣 z p艂yt膮 przy kupnie myszki. Ewentualnie poszuka膰 ich w internecie.

(Sympathy64) #8

dzieki,sprobuje.

(squeet) #9

Robisz tak. Pod艂膮czasz myszk臋, wk艂adasz p艂ytk臋 ze sterownikami, instalujesz, restartujesz system i tyle. Je艣li nie masz p艂ytki albo sterownik贸w, podaj jaki to model - poszukamy.

Czy port USB jest w艂膮czony i dzia艂a? By膰 mo偶e trzeba w艂膮czy膰 go w BIOS-ie, je艣li w og贸le nie reaguje na pod艂膮czenie myszki (powinien da膰 zna膰 d藕wi臋kiem i dymkiem ko艂o zegara, 偶e co艣 zosta艂o pod艂膮czone)

(Sympathy64) #10

port jest wlaczony, a jest napisane , ze myszka nie wymaga sterownikow...

(squeet) #11

Ile jest port贸w USB w laptopie.

Czy co艣 innego jest do nich pod艂膮czone? Je艣li tak - od艂膮cz i w艂贸偶 sam膮 myszk臋 tylko i sprawd藕.

Jaki model myszy.

(JNJN) #12

Jaki system ma lap.

Czy porty USB w lapie sprawne i sprawdzone na innym urz膮dzeniu USB.

Co podaje menad偶er urz膮dze艅 je艣li chodzi o kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Czy mysz nowa sprawna.

Czy lap po w艂o偶eniu myszy wykrywa nowe urz膮dzenie.

(Sympathy64) #13

porty sa sprawne .to zwykla myszka z przylaczem Ps/2 i dodana koncowka na USB . nie ma do niej sterownikow, i windows XP Home nie znajduje ich

(squeet) #14

Takie ko艅c贸wki czasami nie za bardzo chc膮 dzia艂a膰.

Czasami zdarza si臋, 偶e s膮 z nimi problemy.

(adam9870) #15

Aby system obs艂ugiwa艂 USB to musza by膰 wgrane sterowniki od p艂yty g艂贸wnej (wiem, 偶e tak jest w przypadku stacjonarmych PC, ale nie wiem jak w laptpach wi臋c mog臋 si臋 myli膰). A poza tym musi by膰 Service pack 1 je偶eli chodzi o USB 2.0 :? Zajrzyj lepiej tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 169#540169

Wi臋c niech lepiej je偶eli laptop ma z艂膮cze PS/2 to niech spr贸buje bez tej ko艅c贸wki ;]

(Sympathy64) #16

Pojade sobie kupic mysz do laptopa :wink:. laptop nie ma przylacza PS/2. dzieki wszystkim za pomoc.

(JNJN) #17

Kup typow膮 mysz USB.