Jak podłączyć neta? USB czy RJ45

Hejka

Mam do wasa mały pytanko

mam internet UPC, ostałem od nich modem który rozdzielą sygnał przez kabel telewizyjny na sygnał telefoniczny i interneowy. Wtym modemie mam 2 możliwośći podłączenia neta:

a) przez kabel USB

b) kabel RJ-45

Czekam na odp. z uzasadnieniem :slight_smile:

A co tu uzasadniać ??

Jezeli masz kartę sieciową, to zdecydowanie lepszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest podłączenie za pomocą kabla prostego rj-45.

Raz konfigurujesz modem i po krzyku.

Przy podłączeniu poprzez USB za każdym razem po reinstalacji systemu będziesz musiał konfigurować połączenie z netem.

aaaaaa czy będzie odczuwalna różnica szybkości internetu na usb??

Z tego co wiem maksymalna przepustowość w UPC to 22MB/s. Oba te kable (oprócz USB 1.1) spełniają tą wartość więc nie ma różnicy. Kabel USB działa tylko na ~5m, ethernet na 100. Ja bym brał ethernet bo jak już fiesta napisał raz konfigurujesz modem i masz. Na linuksie będzie działać i na wszystkim innym :slight_smile:

RJ-45 ponieważ ma większe tłumienie sygnału

Hm, ja instaluje tylko sterownik i wsio, a na linuksie live cd (ubuntu) nawet tego nie.

ahaaa dzięki za odp. !!

Przechwilą przetoestowałem na ethernet i USB (kabel wziolem od drukarki, bo nie mogłem znaleźc standardowego co m dali od modemu :P)

na etfernet transfer był poprawny, natomiast na usb… hmmm transfer zbidniał :frowning: pliki pobierały mi się z prędkoscią 138 KB/s, a powninno się sciągać przynajmniej te 500KB/s

Jakie masz łącze? Widocznie użyłeś kabla USB 1.1 który ma przepustowość 1.5MB/s bodajże

Jeżeli nawet nie rozumiesz tego co piszesz, to po prostu tego nie pisz…

Wydaje mi się, że kabel ma marginalne znaczenie, znacznie większe znaczenie powinien mieć kontroler. Zwłaszcza jeżeli długość kabla nie dochodzi do granicznych 5 metrów.

Zdecydowanie przez sieciówkę jest lepiej.

Połączenie internetowe przez usb ma tendencję do zawieszania się i resetowania (bynajmniej u mnie). 8)