Jak podłączyć pamięci?

(nalewator!999) #1

Witam, posiadam płytę Abit Ip35, kupiłem pamięci Patriot 2GB (2x1GB) CL4 EP LLK Dual DDR2 800.

Jak je podłączyć ? Są cztery wejścia, obojętnie jak czy jest jakaś kolejność.

Proszę o pomoc.

(Gawamawa1) #2

obojętnie najlepiej jeśli były by koło siebie

(Marcin0392) #3

:x

Zeby dobrze działały w dualu to powinny być raczej w slotach o róznych kolorach.

(Mateusz 931) #4

Zależy czy płyta główna nie obsługuje czasem dwóch typów pamięci np. DDR & DDR2 . Wtedy mamy po dwa sloty do każdego rodzaju oznaczone tym samym kolorem :slight_smile:

Ale że Twoja płyta główna obsługuje tylko DDR2 więc podepnij tak jak powiedział marcin___170392

W Twoim przypadku jeden slot czarny drugi niebieski :slight_smile:

(Patryk91 Nh) #5

Nie koniecznie różne kolory to dual ja mam dual jak dam w jeden kolor zależy od płyty

(Michal Kolatek) #6

Prędzej w tych o tych samych kolorach, nie różnych. Lub czyt instrukcję.

(nalewator!999) #7

W instrukcji jest tak:

To reach the performance of Dual Channel DDR2, the following rules must be obeyed:

• For a 2-DIMM dual-channel installation: 

Populate DIMM modules of the same type and size on slots [DIMM1]+[DIMM3], or slots [DIMM2]+[DIMM4].

• For a 4-DIMM dual-channel installation: 

Populate 2 DIMM modules of the same type and size on slots [DIMM1]+[DIMM3], and another 2 DIMM modules of the same type and size on slots [DIMM2]+[DIMM4].

[DIMM1] and [DIMM3] slots are made of the same color.

[DIMM2] and [DIMM4] are made of another same color.

Usually there is no hardware or BIOS setup requires after adding or removing memory modules, but you will have to clear the CMOS memory first if any memory module related problem occurs

Niestety z angielskim u mnie słabiutko :frowning: jeśli dobrze rozumiem to pamiątki mają być podpięte do tych samych kolorów czyli tak ( DIMM1 i DIMM3 albo DIMM2 i DIMM4)

Dobrze zrozumiałem ?

(Michal Kolatek) #8

Dual te same kolory.

W Everescie można zobaczyć czy jest dual, Płyta gł > SPD szerokość modułu

64 bit single

128 dual

(nalewator!999) #9

Kompa dopiero będe składał :slight_smile:

Czyli do tych samych kolorów ?

Powiedzcie mi jeszcze jak podłączyć dyski i napędy mam trzy dyski i dwie nagrywarki DVD.

(Michal Kolatek) #10

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

Jeśli wszystko masz na IDE to podłączysz max 2 urządzenia, jest jeden kanał IDE, wtedy trzeba dokupić kontroler.