Jak podłączyć pc do telewizora?

Witam

Chcę podłączyć pc do tv. Jakim kablem można to zrobić? Chcę żeby oprócz obrazu był dźwięk.

Oto wejście w tv: (sory za jakość ale robione telefonem, aparat obecnie jest zepsuty)

842ca592960ceb74m.jpg

Z góry dziękuję za pomoc

Obraz wygląda na zwykły przewód typu D-sub, czyli taki jak do podłączenia monitora. Z kolei połączenie dźwięku jest optyczne. Jeśli nie masz karty dźwiękowej z wyjściem optycznym to będzie problem z dźwiękiem. Czy telewizor nie ma innych złączy?

To niebieski złącze to zwykły analog (D-Sub). Do podłączenia komputera z TV będziesz potrzebował w takim razie taki przewód, choć prawdopodobnie będzie tam (w TV) jeszcze Euro i S-Video. To mniejsze złącze to optyczny TosLink.

d-sub działa w obie strony jedna do jednostki centralnej zamiast monitora a druga do tv. Z dźwiękiem jest trudniejsza sprawa. Da się go jakoś prościej załatwić? Jaki kabel trzeba kupić żeby jedna strona była TosLink a druga wchodziła zamiast głośników?


ma ich b.dużo tylko nie wiem o jakie konkretnie Ci chodzi. Mogę wrzucić fotkę całego tylniego panelu

obraz przez d-sub, dzwięk przez jack. Podłaczasz jeden koniec kabla do wyjścia w karcie dźwiękowej, drugi do telewizora, obok złącza monitorowego.

zwykły jack? to co oni gadali o jakimś TosLink?

kabel z dwiema wtyczkami jack

to TosLink? Jedna końcówka do tv druga do pc. Dzięki wielkie, jutro napiszę czy się udało.

Najlepszą jakość dźwięku uzyskasz poprzez złącze cyfrowe (TosLink). Jack to złącze anologowe.

mam jeszcze jedno pytanie: jak nazywa sie kabel łączący telefon z np. neostradą? taki z klipsem. Potrzebny mi jest on żeby mieć internet bo ten właściwy kabel którego używam jest pod rynienką w ścianie.

Kabel telefoniczny z wtyczkami RJ-12. Są też kable sieciowe z wtyczkami typu Ethernet, czyli RJ-45.

kupiłem już wszystko. Wszystko świetnie śmiga i internet działa. Tylko rozdziałkę muszę mieć małą bo na 1280x1024 słabo widać.