Jak podłączyć PC + laptop do neta

Witam,

przejrzałem forum i jest o tym dużo, ale nigdzie ściśle o moim problemie - komputerowcem nie jestem więc sam sobie nie poradzę. Mam router lonksysa, z którego wifi ciągnę neta na laptop. Wszystko działa OK. Teraz chcę podłączyć PC, który wifi nie ma. I tu mam problem. W PC jest tylko wejście USB (nie ma żadnych rj 45 ani nic takiego). W routerze jest wyjście RJ-45 (chyba tak się nazywa takie większe telefoniczne). Czy można tanim kosztem podłączyć PC do routera z tego wyjścia RJ-45 do USB?. Czy coś takiego będzie działało, czy potrzebuję jakiś specjalnych kabli, przejściówek. Jeżeli to nie zadziała - jak można podłączyć PC do świata. Dziękuję za odpowiedzi. Mariusz

Wystarczy że kupisz karte sieciową do PC za jakieś 15-20zł i ta karta będzie miała już RJ-45, troche dziwne że w kompie nie ma takiego gniazdka , obecne płyty gł prawie wszystkie mają zintegrowaną karte sieciową.

Zapytaj w sklepie komputerowym o przewodowa karte sieciowa na PCI.

Np. taka:

http://www.allegro.pl/item555194524_kar … 0mbps.html

dzx za odpowiedź - komp nie ma RJ-45 bo wcale nie jest nowy - to już raczej staruszek, ale zmuszony jestem czasowo podłączyć go do neta. Pozdrawiam